Британський уряд не має юридичних зобов'язань консультуватися з парламентом щодо запуску процедури виходу з країни ЄС у зв'язку з референдумом щодо Brexit. Про це повідомляє Reuters із посиланням на прес-секретаря прем'єр-міністра Великої Британії Терези Мей.
"Волевиявлення людей має поважатися і має бути імплементовано. Немає юридичних зобов'язань консультуватися з парламентом щодо запуску статті 50 – ця позиція чітко викладена", – цитує видання слова представника британського уряду.
- Читайте також: Велика Британія може відмовитися від Brexit – єврокомісар
Водночас, як зазначається, парламент матиме можливість висловитися та бути залученим до процесу виходу країни з ЄС.
Як повідомлялося, британська газета The Telegraph опублікувала статтю, у якій йшлося, що прем'єр-міністр Британії Тереза Мей отримала висновок юристів про те, що має усю повноту виконавчої влади для того, аби самостійно подати Брюсселю заявку про вихід країни з ЄС. Водноча,с видання зазначало, що у Великій Британії поширена думка, що через юридичну необов'язковість результатів референдуму про вихід країни з ЄС спочатку має проголосувати Палата громад – нижня палата парламенту Великої Британії. На думку противників виходу країни з ЄС, голосування в парламенті могло би зупинити процес виходу.
- Читайте також: Недружність націй
Нагадаємо, під час референдуму 51,9% британців проголосували за вихід Великої Британії з ЄС (Brexit), що спровокувало підвищену волатильність на світових фінансових ринках. Того ж дня прем'єр-міністр Великої Британії Девід Кемерон оголосив про свою майбутню відставку в зв'язку з результатами референдуму. 13 липня Тереза Мей офіційно стала прем'єр-міністром Великої Британії.
Міністр Ліам Фокс, який відповідає в новому уряді Британії за переговори з ЄС про торговельні угоди, назвав приблизною датою Brexit 1 січня 2019 року.