«Україна висловлює намір коли-небудь вступити до Європейського союзу. Британія підтримує цю мету. Однак це не відбудеться доти, поки Україна не продемонструє відповідність найвищим демократичним стандартам», — йдеться в заяві Хейга, яку цитує у вівторок Бі-бі-сі.
«Засудження Тимошенко і справи проти інших представників попереднього уряду ставлять під питання прихильність України до цих цінностей», — підкреслив міністр.
Він зазначив, що вирок Тимошенко «викликає глибоку заклопотаність» і може стати серйозною перешкодою для підписання і ратифікації угод про асоціацію з ЄС і створення зони вільної торгівлі.
Нагадаємо, на вирок Тимошенко вже відреагував генеральний секретар Ради Європи Торбйорн Ягланд, який вважає, що політичні рішення мають оцінюватися парламентом, а не судами.
Член Єврокомісії з питань розширення і політики євросусідства Штефан Фюлле, заявив, що Європейська комісія розраховує, що остаточне рішення у справі Тимошенко буде після апеляції, а також процесу декриміналізації.
Верховний представник ЄС з питань спільної зовнішньої та безпекової політики Кетрін Ештон наголосила, що ЄС глибоко розчарований вердиктом Печерського районного суду.
Президент Європарламенту Єжи Бузек закликав Верховну Раду якомога швидше переглянути Кримінальний кодекс і висловив серйозні сумніви щодо справедливості, незалежності та прозорості судового процесу над Тимошенко.
Іспанський сенатор, член групи Народної Європейської партії у Парламентській Асамблеї Ради Європи Педро Аграмунт вважає, що доки Юлія Тимошенко перебуватиме за ґратами, Європейський парламент ніколи не ратифікує угоду про асоціацію між Україною та ЄС. Сенатор повідомив, що у ПАРЄ вважають вирок Тимошенко грандіозним політичним скандалом.
Міністри Німеччини та Швеції висловились проти політичних судових процесів в Європі.