У БПП назвали три причини рішення ЄС щодо безвізового режиму для України та Грузії

2 Березня 2016, 13:43

Нардеп від БПП Ірина Геращенко назвала три причини того, що Єврокомісія подасть окремо ініціативи про безвізовий режим для України та Грузії. Про це повідомила нардеп та представник України у Тристоронній контактній групі у Мінську Ірина Геращенко.

«Правда полягає в тому, що ми дійсно боролися за те, щоб ЄК подала законодавчу ініціативу в Раду ЄС і Європарламент щодо безвізового режиму з Украіною і Грузією спільно. Що стало на заваді? Перше. Референдум в Нідерландах. Нідерланди зараз головують в ЄС і це була іх позиція – законодавча ініціатива по Украіні після референдуму. Друге. Так і не запрацювало Нацагенство з питань запобігання корупції (НАЗК), хоч там є кворум, на канаті туди ніхто нікого не тяг, люди самі подали документи на конкурс , пройшли його, а потім просто відмовилися працювати», – написала вона.

Також Геращенко вважає ситуацію, яка сталася з НАЗК – наслідком безвідповідальності.

«Як на мене, це безвідповідально! Бо реально на багато часу затягли старт роботи НАЗК. І в мене немає пояснення логіки дій тих, хто то хоче- то не хоче працювати у НАЗК. Але чомусь здається , що аби я, наприклад, таке відчебучила, то журналісти вже б розірвали, в фб розп'яли і прокляли. Але «борцям з корупцією» можна все . Ніхто нічого не запитає…», – додала Геращенко. Слід зазначити, що її екс-колега по фракції Віктор Чумак раніше ухвалив рішення не переходити на роботу до НАЗК з посади нардепа Верховної Ради.

За словами Геращенко, іншою причиною затримки рішення щодо безвізового режиму стала ситуація з відтермінуванням електронного декларування.
«Третє. Повернення електронного декларування. Це пряма штанга і провина ВР. Тут немає про що і дискутувати. Це наша провина . І тут маємо терміново виправити ситуацію», – зазначила нардеп.

Водночас вона вважає, що Україна досі має шанс змінити ситуацію. 

«Четверте. В нас ще є шанс, що в Європейському парламенті законодавчі ініціативи по Украіні і Грузіі розглядатимуть разом. І ми – поки хтось радісно потирає руки і кричить «зрада» – працюємо. І з голандськими колегами, і з європейськими партнерами. І Да, ця важка робота не набирає лайків в фб, на відміну від постів про «зраду», але мені здається, що вона важливіша для країни. Тому нам своє робити. Безвізовий режим БУДЕ. Цього року!», – завершила Геращенко.

Зауважимо, що колега Геращенко по фракції нардеп Сергій Лещенко вважає головною причиною відтермінування саме закон про електронні декларації.

«Ось ціна афери з електронними деклараціями, реалізованої, на жаль, деякими депутатами від БПП. Україну відокремили від Грузії в процесі прийняття рішення про безвізовий режим. Шанси, що Україні скасують візи до середини літа 2016 року, впали у рази. Я пам'ятаю, як недавно президент Порошенко в присутності всієї фракції знищував мене і Мустафу Найєма за те, що ми розкрили змову навколо «недовідставки» Яценюка. Тепер хотів би, щоб президент дав таку ж різку оцінку тим членам БПП, зусиллями яких країну позбавляють безвізового режиму. Ну а мовчання президента на адресу зрадників буде красномовніше багатьох слів», – написав він на сторінці у мережі Facebook.

Як повідомлялося, Єврокомісія ухвалила остаточне рішення про окремий розгляд питань безвізового режиму для Грузії та України, що означає відтермінування розгляду для Києва.

Нагадаємо, 16 лютого депутати з голосу та без наявного тексту ухвалили закон, який змінює принципи електронного декларування.