У Білорусі введуть комендантську годину для підлітків

28 Листопада 2011, 18:24

Відповідні поправки в деякі закони з питань встановлення заборони на перебування неповнолітніх у громадських місцях у нічний час прийняли 28 листопада у першому читанні депутати Палати представників Національних зборів Білорусі.

Зокрема, документ передбачає обмеження для неповнолітніх на перебування в громадських місцях у нічний час без дорослих: батьків, опікунів, тощо. Так, дітям віком до 14 років буде заборонено знаходитися в громадських місцях з 22.00 до 6.00, а від 14 до 16 років – з 23.00 до 6.00. Дітей і підлітків, які перебувають у громадських місцях у цей час без супроводжуючих, міліція має доставляти батькам або особам, що їх замінюють. При цьому складатиметься відповідний акт.

Крім того, законопроект встановлює адміністративну відповідальність батьків або осіб, які їх замінюють, за невиконання обов`язків по супроводу або забезпеченню супроводу неповнолітнього в громадських місцях у нічний час. Матеріали щодо таких випадків розглядатимуть у комісії у справах неповнолітніх.

Виступаючи сьогодні в парламенті перед прийняттям цього законопроекту, заступник генерального прокурора Білорусі Олексій Стук зазначив, що документ не суперечить Конвенції ООН з прав дитини.

Він підкреслив, що законодавство багатьох країн передбачає такі заборони для неповнолітніх.

Наприклад, у Росії з 2009 року особи, молодше 18 років не можуть відвідувати в пізній час підприємства громадського харчування, де продаються спиртні напої, та інші місця.

Як повідомлялось, 13 листопада президент Білорусі Аляксандр Лукашенка підписав поправки до закону про масові заходи і низку законів, що регулюють суспільно-політичну діяльність в країні. Зокрема, посилює правила проведення масових акцій. Організація будь-яких зібрань громадян повинна санкціонуватися владою – це стосується і флешмобів, і зібрань громадян, організованих через Інтернет.

Поправки в законодавство, що регулює суспільно-політичну діяльність, передбачають кримінальну відповідальність за іноземне фінансування недержавних організацій в супереч законодавству Білорусі.

Ухвалення цих законів викликало великий резонанс в суспільстві. Лідери білоруських недержавних громадських організацій та правозахисники в спільній заяві закликали владу скасувати законопроекти, оскільки вони «порушують права громадян на мирні зібрання, гарантовані як Конституцією Білорусі, так і базовими нормами міжнародного права, вводять адміністративну відповідальність громадян за невинні дії і бездіяльності».

Не вводити в дію нові закони офіційний Мінськ також закликали представники міжнародної громадськості, у тому числі Євросоюз і ОБСЄ. На їхню думку, нововведення в законодавство ще більше обмежать фундаментальні права на свободу зібрань в Білорусі.

Проте 28 жовтня Конституційний суд Білорусі, який розглянув законопроекти "в порядку обов'язкового попереднього контролю", визнав їх законними.

Нагадаємо, ще до прийняття поправок, працівники міліції і КДБ Білорусі зборонили бігати людям у парку імені Горького в Мінську, прирівняв біг парком до участі в несанкціонованому заході.

Позначки: