У Білорусі пройшли нові затримання журналістів

8 Серпня 2018, 12:41

У Білорусі вранці 8 серпня силовики затримали журналіста Алєксєя Жукова і його дружини Аріни Сємичкіної. Про це повідомляє RFRM, кореспондент якого став свідком події.

 

Зазначається, що працівники Слідчого комітету забрали подружжя з дому у селі Боровляни (Борисовський район Мінської області).

 

 

Зокрема, раніше Алєксєй Жуков був головним редактором журналу "Белорусское сельское хозяйство" та працював у "Белорусы и рынок".

 

Наголошується, що подробиці візиту СК наразі невідомі.

 

Як повідомлялося, 8 серпня у Білорусі затримали трьох журналістів і головного редактора порталу Realt.by у справі щодо несанкціонованого доступу до платної інформації державного агентства БелТА.

 

Раніше стало відомо, що білоруські силовики прийшли з обшуком до журналіста російської редакції Deutsche Welle Павлюка Биковського.

 

Нагадаємо, 7 серпня у Білорусі у виданнях БелаПАН і Tut.by відбулися обшуки. Так, слідчий комітет Білорусі затримав  головного редактора інтернет-порталу TUT.BY Марину Золотову. Зокрема, Золотова є підозрюваною у кримінальному провадженні за статтею за ч. 2 ст. 349 КК Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди). Зазначається, що до протиправної діяльності причетні працівники інтернет-порталу Tut.by , інформагентства БелаПАН і видавничого дому "Білоруська наука". Крім того, було затримано редактора Tut.by Анну Калтигіну , журналістку БелаПАН Тетяну Коровенкову.