НОВИНИ

У Білорусі в редакціях ЗМІ проводять обшуки, є затримані

Слідчий комітет повідомив, що до протиправної діяльності причетні працівники Tut.by , БелаПАН і "Білоруська наука".

У Білорусі в незалежних виданнях БелаПАН і Tut.by відбуваються обшуки. Про це повідомляє "Медуза" з посиланням на дані СК Білорусі.

 

Так, слідчий комітет Білорусі затримав  головного редактора інтернет-порталу TUT.BY Марину Золотову.

 

Зокрема, Золотова є підозрюваною у кримінальному провадженні за статтею за ч. 2 ст. 349 КК Білорусі (несанкціонований доступ до комп'ютерної інформації, здійснений з іншої особистої зацікавленості, яка спричинила заподіяння істотної шкоди).

 

Зазначається, що до протиправної діяльності причетні працівники інтернет-порталу Tut.by , інформагентства БелаПАН і видавничого дому "Білоруська наука".

 

Крім того, було затримано редактора Tut.by Анну Калтигіну , журналістку БелаПАН Тетяну Коровенкову.

 

У свою чергу, портал Tut.by заявив про проведення обшуку у своєму офісі.

 

"Приводом до порушення кримінальної справи послужило повідомлення (Белта, - ред.) про збої під час здійснення доступів до платної підписки послуг... Протягом двох років (2017-2018 роки) без відома і згоди (Белта, - ред.) здійснено більше 15 тисяч несанкціонованих підключень до інформації, що зберігається у комп'ютерній системі підприємства", - йдеться у повідомленні СК Білорусі.

 

Нагадаємо. 17 липня суд у Білорусі суд оголосив вирок журналісту Дмитру Галку, який висвітлював події в зоні бойових дій на Донбасі, призначивши йому чотири роки обмеження свободи. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.