Керівник проекту «Бюро контрпропаганди» художниця Маріна Напрушкіна була одним з ініціаторів цієї акції. Вона пояснила, що вирішили обмежитися дев'ятнадцятьма іменами, зазначеними в списку політв'язнів або зниклих без вести, які оприлюднив білоруський правозахисний центр «Вясна».
За словами Напрушкіної, перерахувати всіх постраждалих від влади Білорусі на одній лаві неможливо.
Художниця сподівається, що прийде час, коли на лаві не залишиться жодної таблички.
Напрушкіна реалізувала проект спільно з Табіасом Вайманом, організатором «Бяларусскага стала завсєгдатаєв» у Берліні.
«Я вважаю, що це чудовий проект, щоб привернути увагу громадськості до політв'язнів у Білорусі. Важливо, щоб про них знали не лише політики Євросоюзу, які в курсі ситуації і обговорюють можливість введення санкцій, важливо поінформувати широку громадськість і показати, що ми не можемо залишатися байдужими і жити спокійно, поки в Європі людей переслідують за їхні політичні переконання», – сказав на відкритті лави Маркус Мекель, колишній міністр закордонних справ НДР, член Бундестагу (1990-2009).
Як повідомлялось 29 лютого Євросоюз розширив список нев'їзних білоруських чиновників, відповідальних за порушення прав людини. Це викликало дипломатичний скандал між Мінськом і Брюсселем, в результаті чого всі посли країн Євросоюзу були відкликані з Мінська для консультацій.
16 березня Верховний представник Євросоюзу із зовнішньої політики Кетрін Ештон рекомендувала країнам ЄС протягом тижня повернути до Білорусі відкликаних звідти раніше послів.
В самій Білорусі опозиціонерів попередили про кримінальну відповідальність за заклики до санкцій проти білоруської влади.
Нагадаємо, під час виборів президента Білорусі, на яких переміг Лукашенка, завершилися масовою акцією протесту проти фальсифікації підсумків голосування.
У результаті було затримано і побито майже сімсот людей. За гратами опинилися практично всі кандидати в президенти – опоненти чинного глави держави. Низку із них уже відпущено на свободу. Статкевич, Санніков і Бондаренко досі відбувають покарання у колонії.