У Берліні сотні людей вимагають звільнити Пучдемона

1 Квітня 2018, 17:58

В неділю, 4 квітня, сотні прихильників незалежності Каталонії вийшли на вулиці Берліна, вимагаючи звільнення колишнього глави уряду Карлоса Пучдемона, який перебуває у німецькій в’язниці. Про це повідомляє La Vanguardia.

 

Мітингувальники пройшли від Бранденбурзьких воріт до будівлі Міністерства юстиції і несли плакати з лозунгами "Свободу Пучдемону та каталонським політв'язням" та "Іспанія – це не демократія".

 

А потім учасники протести відправилися до офісу федеральної землі Шлезвіг-Гольштейн, на території якої затримали Карлеса Пучдемона і де розглядається справа про його екстрадицію до Іспанії.

 

Варто зазначити, що до маршу приєдналися депутати сепаратистської партії "Вперед за Каталонію" Аврора Мадаула і Кім Торра , а також президент Каталонської асоціації муніципалітетів Давід Салдоні.

 

Окрім цього, до мітингу прєднався депутат німецької партії "Ліві" Андрій Гунько.

 

Також Мадаула прокоментувала, що Німеччина є прикладом того, що судова влада відділена від політичної влади, чого, за її словами, "не відбувається в Іспанії".

 

Нагадаємо, 25 березня на кордоні з Данією поліція Німеччини затримала колишнього главу уряду Каталонії Карлеса Пучдемона.

 

За словами адвоката Жауме Алонсо-Куевілляса, Карлеса Пучдемона затримали після полудня у федеральній землі Шлезвіг-Голштейн на підставі європейського ордеру на арешт, який видала Іспанія.

 

За злочини, які інкримінують Пучдемону в Іспанії, німецький кримінальний кодекс передбачає термін від 10 років позбавлення волі до пожиттєвого ув'язнення.