У Берегово депутати вирішили відкривати засідання райради гімном Угорщини

18 Червня 2011, 20:46

Закарпатська облорганізація «Свободи» різко засуджує це «антиконституційне рішення» і вимагає від президента, Верховної Ради, СБУ та Генпрокуратури «відреагувати на антидержавний шабаш».

Свободівці розцінюють рішення про виконання під час офіційних заходів гімну іншої держави, яка має територіальні претензії до України, як подальший наступ на Українську державність, «яку протягом вже20-ти років проводять на Закарпатті угорські шовіністичні кола».

Свободівці наголошують, якщо президент, Верховна Рада, СБУ та Генпрокуратура «в черговий раз відбудуться мовчанкою, Закарпатська «Свобода» розпочне на Закарпатті українозахисні акції протесту».

Як повідомлялось, ухвалення нової Конституції Угорщини може мати негативні наслідки для України.

За новим конституційним визначенням угорської держави, її пряма юрисдикція поширюється на основні політичні чи етнічні країни походження. Тобто на всіх угорців, котрі проживають поза межами Угорщини як великі чи малі корінні меншини в Україні, Румунії, Словаччині, Сербії, Словенії, Хорватії та Австрії.

Відповідно в одному з цих регіонів, де за певних обставин може виникнути критична ситуація, з легкістю може спалахнути етнічна напруженість. Після чого, під приводом порушення громадянських прав угорської меншини, може бути втілена (прикриваючись правом на опіку) політична чи навіть військова інтервенція, яка зможе спричинити кризу в регіоні.