У Азарова вирішили перевірити, з ким Каськів підписав угоду про будівництво LNG-терміналу

Акценти
28 Листопада 2012, 12:08

Про це повідомив міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко в Києві у середу, 28 листопада, після заяви іспанської компанії про те, то вона не підписувала жодних контрактів і не бере участі ні в якому консорціумі.

«Було підписано декілька документів. Підписував представник іспанської компанії. Зараз виконуються технічні питання, пов'язані з тим, чи була в нього довіреність», – сказав Бойко.

На питання, що, згідно з наявною інформацією, ця людина не є співробітником компанії Enagas SA, Бойко сказав: «У будь-якому разі, він брав участь у всіх переговорах як представник від цієї компанії».

Нагадаємо, 26 листопада державне підприємство LNG-термінал (входить в структуру Держінвестпроекту) та іспанська Enagas SA підписали угоду про співпрацю і створення консорціуму з будівництва терміналу для регазифікації скрапленого газу (LNG-терміналу) в Одеській області.

За інформацією відомства, відповідний документ підписали глава Держінвестпроекту Владислав Каськів і генеральний директор із зовнішніх зв'язків Gas Natural Fenosa (материнська група фірми Enagas) Джорді Гарсіа Табернеро.

На наступний же день агентство Reuters розповсюдило заяву іспанської Gas Natural про те, що компанія «не підписувала жодних контрактів з інвестицій у LNG-термінал в Україні, також не очолює ніякого консорціуму для будівництва такого терміналу, і навіть не вивчає таку можливість».

У самому Держінвестпроекті заявили, що вважають появу згаданих повідомлень «через технічні неузгодження, незалежні від української сторони».

Каськів також заявив, що «досі сподівається, що причиною оприлюдненої в ЗМІ інформації є технічні неув'язки».

Enagas SA, найбільший гравець на газовому ринку Іспанії, експлуатує мережу газопроводів, а також ряд LNG-терміналів в цій країні.

Читайте також: LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?

89