У Азарова створили комісію для розслідування скандалу з LNG-терміналом

5 Грудня 2012, 16:40

«Слідами скандалу з «LNG-терміналом». Сьогодні на засіданні Кабінету міністрів було створено комісію, яка візьметься за посадовців, що підписали скандальну угоду від української сторони. Комісія вивчить всі нюанси: як підписували, чому, як перевіряли представників іспанської компанії тощо. А потім порушить питання і про відповідальність цих чиновників», – написав Бродський.

Як повідомлялось, 4 грудня голова Державного агентства з інвестицій та управління національними проектами Владислав Каськів в Ізраїлі заявив, що переговори української сторони з партнерами про створення консорціуму інвесторів для фінансування реалізації проекту LNG-терміналу тривають «з цілою низкою компаній у різних регіонах світу».

26 листопада Україна підписала з компаніями Excelerate Energy LLC (США) і Gas Natural SDG, SA (Іспанія) угоду про співпрацю щодо реалізації національного проекту "LNG термінал".

Як уточнював тоді журналістам міністр енергетики та вугільної промисловості Юрій Бойко, у компанії Excelerate Energy LLC планувалося орендувати плавучий завод із регазифікації скрапленого газу, а компанія Gas Natural SDG, SA (Іспанія) повинна була виступити інвестором реалізації проекту.

Проте за декілька годин після підписання договорів компанія Gas Natural SDG спростувала свою участь у проекті, заявляючи, що підписант угоди з іспанської сторони не є представником компанії.

При цьому сам підписант – Джорді Бонвеі – пізніше визнав, що дійсно не мав повноважень підписувати будь-які угоди від імені компанії.

Після скандалу Каськів заявив, що готовий піти у відставку, якщо це допоможе прибрати всі бар'єри в реалізації проекту будівництва в Україні LNG-терміналу.

Експерти ж переконані, що відставки Каськіва не буде, оскільки в Україні «бувають відставки за те, що хтось комусь «нагору» не заніс суму грошей, або не поділився з керівництвом якимось хабарем».

Тим часом європейські ЗМІ пишуть, що укладенням скандального договору щодо LNG-терміналу з неповноважним на те представником іспанської компанії Каськів осоромив президента та прем’єр-міністра України.

Читайте також: LNG-термінал від Владислава Каськіва: диверсифікація чи профанація?

Позначки: