У Азарова пропонують іноземним інвесторам єврооблігації на суму $1,25 млрд

10 Квітня 2013, 09:21

Інвесторам запропонована прибутковість в діапазоні 7,5 – 7,625% річних, але зважаючи на великий обсяг пропозицій ставка відсікання склала 7,5%, пише  "Коммерсантъ-Украина".

Це вже другий з початку року вихід Мінфіну на зовнішні ринки запозичення: на початку лютого до бюджету було залучено $1 млрд від дорозміщення євробондів, випущених у листопаді 2012 року .

До того ж, у лютому книга заявок була підписана двічі, що дозволило відомству знизити ставку з 7,8% річних до 7,625% річних.

"Час для виходу на зовнішні ринки, загалом, непоганий. Інтерес до українського ринку зберігається: ми – одна з небагатьох країн, що пропонують прибутковість на рівні 7%", – говорить начальник управління корпоративних фінансів Укрсиббанку Сергій Ягнич. Суверенний випуск євробондів з погашенням в 2022 році торгується з прибутковістю близько 7,1%.

"Запропонована урядом ставка передбачає достатню премію", – відзначає фахівець відділу продажів боргових цінних паперів ІК Dragon Capital Сергій Фурса.

Мінфін вийшов на зовнішні ринки під час роботи в Україні місії Міжнародного валютного фонду (МВФ). Але в лютому залучити кошти потрібно було, щоб визначити свою позицію в переговорах з фондом: якби Мінфіну не вдалося залучити кошти, тоді в переговорах з МВФ потрібно було би бути більш поступливими. Зараз же ситуація інша.

На думку Сергія Ягнича, Мінфін грамотно використовує можливості для виходу на зовнішні ринки, залучаючи довгострокові (десятирічні) ресурси. "Вартість доларових запозичень на внутрішньому ринку перебуває на такому ж рівні, проте терміни набагато коротші – 2-3 роки", – зазначив Ягнич.

Учасники ринку вважають, що отримані кошти Мінфін направить на фінансування майбутніх валютних витрат, наприклад, на погашення боргу перед МВФ та обслуговування єврооблігацій, а також на фінансування поточних витрат держбюджету. Всього Україні в 2013 році доведеться виплатити за зовнішніми боргами близько $ 9 млрд. З них $ 5,58 млрд – виплати на користь МВФ, ще $ 1 млрд – на погашення єврооблігацій, випущених у 2003 році (тоді кошти залучалися під 7,65% річних).

На думку експертів, нинішній вихід Мінфіну на зовнішні ринки – не останній в цьому році: держбюджет-2013 передбачає залучення зовнішнього фінансування в розмірі більше $ 4,5 млрд. За словами Фурси, чергове розміщення можна очікувати вже до початку літа.

"Традиційно літо – не найкращий період для розміщення. А як буде розвиватися ситуація в Україні та на світових ринках восени, ніхто не береться прогнозувати", – зазначив Фурса.

"Поки ринкова ситуація сприятлива, Мінфін продовжить залучати кошти", – припускає керівник аналітичного підрозділу групи "Інвестиційний капітал Україна" Олександр Вальчишен.

Нагадаємо, 27 березня до України прибула місія Міжнародного валютного фонду.

Як повідомлялося, за словами першого віце-прем'єра Сергія Арбузова, Україна розраховує отримати новий кредит від МВФ у сумі $15 млрд.

Представник МВФ в Україні Макс Альєр заявив, що надання допомоги Україні залежатиме від того, чи виконає вона економічні вимоги фонду.

Читайте також: Подайте на проїдання! Часу на торги з МВФ не залишилося