«Можливим рішенням питання може стати введення квот на імпорт палива із країн митного союзу», – сказав співрозмовник агентства.
У вівторок 6 вересня відбулося засідання міжвідомчої комісії з міжнародної торгівлі, у ході якого було заслухано позиції учасників ринку щодо спецрозслідування.
Протягом 5 днів суб'єкти розслідування зобов'язані надати комісії документальне підтвердження своїх аргументів, після чого буде прийнято остаточне рішення за підсумками розслідування.
Співрозмовник агентства нагадав, що у разі, якщо комісія вирішить ввести мита на імпорт нафтопродуктів, то вони торкнуться всіх країн-імпортерів, а не тільки учасників митного союзу.
Перешкодою для введення мит, як зазначив співрозмовник агентства, є те, що європейські країни, на відміну від Росії, Казахстану й Білорусі, не мають преференцій і працюють у конкурентному середовищі.
Як повідомлялось, Міністерство енергетики й вугільної промисловості виступає за скорочення частки імпортних світлих нафтопродуктів на українському ринку до 15% (зараз – 50%, на початку 2011 року – близько 60%).
30 березня 2011 року вітчизняні виробники нафтопродуктів і Кабінет Міністрів підписали меморандум про взаєморозуміння, який, зокрема, передбачає, що Лисичанський, Одеський і Кременчуцький НПЗ із 1 липня повинні були повністю перейти на виробництво палива Євро-4.
У свою чергу, Кабінет Міністрів зобов'язався забезпечити проведення спецрозслідування щодо імпорту нафтопродуктів.
Нагадаємо, Митний союз ухвалив технічний регламент на пиво, яким забороняється імпорт на територію Росії, Білорусі та Казахстану пива у ПЕТ-пляшках. Нині 90% українського пива експортується саме у ПЕТ-пляшках.
Наприкінці липня комісія Митного союзу (Росія, Білорусь, Казахстан) вирішила встановити мито 21,8% від митної вартості на імпорт машинобудівного кріплення (болтів і гайок, що застосовуються для механічного скріплення різних конструкцій) з України до 14 травня 2012 року.
На початку липня Росія заборонила деяким українським підприємствам ввозити м’ясо і молоко на територію Митного союзу. Згодом помічник керівника Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко пояснив, що українські м’ясомолочні підприємства не відповідають вимогам Митного союзу.