НОВИНИ

Митний союз відмовляється від імпорту українського пива

Ухвалення Митним союзом технічного регламенту на пиво негативно позначиться на обсягах експорту пива і пивної галузі України в цілому. Про це заявила журналістам генеральний директор АТ «Укрпиво» Галина Коренькова.

Вона повідомила, що Митним союзом розроблено проект технічного регламенту на пиво. Проектом документу забороняється, зокрема, імпорт на територію країн Митного союзу і реалізація пива в ПЕТ-пляшках. Крім того, документ містить «дуже великі технічні бар`єри щодо сертифікації, отримання довідок, що вважати партією товару тощо».

«Зараз ми працюємо над зауваженнями до цього технічного регламенту для того, щоб ми могли відстоювати свої позиції», - повідомила Коренькова.

Вона відзначила, що якщо документ буде прийнято в запропонованому вигляді, то Україна не зможе експортувати свою пивну продукцію на територію цих країн у колишніх обсягах, оскільки близько 90% українського експорту становить саме ПЕТ-пляшка.

«90% нашого експорту - це ПЕТ-пляшка, потім йде банка металева, у скляних пляшках дуже мало», - зазначила вона.

На думку Коренькової, виробники не зможуть оперативно переорієнтовуватися на нову тару, оскільки мають виробничі лінії, розраховані на певну упаковку.

 «У нас обсяг виробництва в ПЕТ зростає і зараз становить 48% від загального обсягу виробництва, а скло – 37,5%. Це дані за перше півріччя», - відзначила вона.

Як повідомлялось, наприкінці липня комісія Митного союзу (Росія, Білорусь, Казахстан) вирішила встановити мито 21,8% від митної вартості на імпорт машинобудівного кріплення (болтів і гайок, що застосовуються для механічного скріплення різних конструкцій) з України до 14 травня 2012 року.

Нагадаємо, на початку липня Росія заборонила деяким українським підприємствам ввозити м’ясо і молоко на територію Митного союзу. Згодом помічник керівника Россільгоспнагляду Олексій Алексєєнко пояснив, що українські м’ясомолочні підприємства не відповідають вимогам Митного союзу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.