У 2012-му загинуло найбільше за останні 15 років журналістів

22 Листопада 2012, 16:10

Це найвищий показник з 1997 року, коли інститут почав стежити за загибеллю журналістів по всьому світу, наголошується в доповіді МІП «Death Watch» («Огляд смертності»).

МІП звертає увагу, що хоча в доповідь увійшли і ті репортери, які загинули під час виконання завдання, все ж переважна більшість втратили життя в результаті навмисних вбивств.

Найнебезпечнішою країною для журналістів в 2012 році стала Сирія, де було вбито 36 журналістів, а також десятки волонтерів, які співпрацюють із засобами масової інформації.

На другому місці – Сомалі, де загинули 16 журналістів. МІП підкреслює, що жоден з винних так і не був притягнутий до відповідальності.

Також в список небезпечних для журналістської роботи місць увійшли Мексика (сім убитих), Пакистан і Філіппіни (по п'ять вбитих). Крім того, троє працівників преси загинули в Іраку, ще троє – на палестинській території і один – в Бахрейні.

У країнах Африки в цілому були вбити 27 журналістів, з них 16 в Сомалі, п'ять у Нігерії, чотири в Еритреї та по одному в Танзанії та Анголі.

26 журналістів було вбито в країнах Азії. В тому числі сім – в Індонезії (п'ять з них загинули в авіакатастрофі під час виконання завдання).

Ще троє журналістів були вбиті в цьому році в Бангладеш і двоє в Індії.

В цілому 22 журналіста було вбито в цьому році в Латинській Америці. Крім Мексики, медіа-працівники гинули в Бразилії, Гондурасі та Колумбії. Четверо журналістів загинули в Перу в автокатастрофі під час виконання завдання. Ще одного застрелили в Еквадорі.

У Європі зафіксували тільки один випадок загибелі журналіста – в Бельгії.

Нагадаємо, за даними міжнародного Комітету захисту журналістів, у 2011 році в усьому світі унаслідок спланованих убивств або виконання небезпечних професійних завдань загинуло 46 журналістів.