Тимошенко закликала європейців посприяти швидкому розгляду касації у “газовій” справі

21 Червня 2012, 15:54

За його словами, у четвер Тимошенко підготувала, підписала й передала відповідну заяву.

"Юлія Тимошенко просить їх використати всі відповідні інструменти з метою уникнути штучного затягування розгляду касаційної скарги захисту на вирок Печерського районного суду від 11 жовтня 2011 року", – сказав Власенко.

Він зазначив, що, згідно зі ст.391 Кримінально-процесуального кодексу, у суді касаційної інстанції присутність учасників процесу не є обов'язковою.

Він зазначив, що Тимошенко ще 8 червня вдруге письмово звернулася у Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ із заявою про те, що вона не хоче брати участі в розгляді касації захисту.

"Вона зробила це з метою уникнути будь-яких спекуляцій у затягуванні процесу з боку захисту, а також з метою зняття всіх перешкод з метою уникнути штучного затягування розгляду справи з боку суду касаційної інстанції", – сказав Власенко.

На його думку, Вищий спеціалізований суд 15 травня незаконно відклав розгляд касації майже на 1,5 місяця.

"Ми розуміємо, що єдине завдання діючої влади сьогодні – це перешкоджання розгляду справ Юлії Володимирівни в Європейському суді з прав людини, у тому числі й шляхом абсолютно відвертого й штучного затягування розгляду касаційної справи", – сказав він.

Власенко зазначив, що Тимошенко просить представників Європарламенту використовувати всі інструменти, що мають, і весь їхній вплив, щоб 26 червня суд касаційної інстанції нарешті поставив крапку в цій справі.

На запитання про стан здоров'я Тимошенко він відповів, що він залишається колишнім – Тимошенко не ходить.

Власенко не відповів на запитання журналістів про те, чи буде Тимошенко брати участь у судовому засіданні 25 червня.

У свою чергу ще один захисник Тимошенко Олександр Плахотнюк сумнівається, що екс-прем'єра буде доставлено на засідання Вищого спец суду.

"Із приводу того, чи можливий сценарій, що її привезуть 26 червня. Справа в тому, що вже Пенітенціарна служба заявила про те, що її будуть доставляти 25 червня на судове засідання в Харкові. Я не уявляю собі розвиток подій, при яких була б можливо участь й 25 червня Юлії Тимошенко в судовому засіданні в Харкові й 26 червня в судовому засіданні в Києві", – сказав він.

Водночас він зазначив, що відповідно до закону, участь засудженого не є обов'язковою на судовому розгляді касаційної скарги.

Нагадаємо, 6 червня Європарламент делегував як спостережну місію на розгляд касації в справі Тимошенко колишнього Президента Польщі Олександра Квасьневського й екс-президента Європарламенту Пета Кокса.

15 травня прем'єр-міністр Микола Азаров запропонував юридичним службам Європейського Союзу взяти участь у розгляді касації в справі Тимошенко.

15 травня Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних і кримінальних справ переніс на 26 червня розгляд касаційної скарги на вердикт судів першої й апеляційної інстанцій, яким Тимошенко було засуджено до 7 років позбавлення волі.