Тимошенко закликає депутатів відмовитися від літнього відпочинку заради євроінтеграції

Акценти
27 Червня 2013, 09:51

Зокрема, Тимошенко пропонує назвати цю структуру Національний круглий стіл "Порозуміння заради європейського майбутнього" і визначає шість критеріїв її роботи:

"Повноправними учасниками Національного круглого столу мають стати: особисто президент України, визначені ним посадові особи його адміністрації та уряду, голова Верховної Ради та лідери всіх парламентських фракцій, керівники профільних комітетів Верховної Ради, які беруть участь в євроінтеграційних процесах, представники Венеціанської комісії, представники делегації Європейського союзу, лідери політичних груп Європарламенту та посли ЄС в Україні», – зазначила вона.

Тимошенко також вважає, що національний круглий стіл обов’язково мусить мати діючий виконавчий орган, тобто може складатися з керівників секретаріатів Адміністрації президента та Верховної Ради, фракцій та комітетів.

«На першому засіданні має бути затверджений план спільної роботи з виконання критеріїв ЄС. Кожне засідання має завершуватися прийняттям письмових рішень з усіх питань, обов’язкових для затвердження в парламенті та уряді», – зауважує вона.

Круглий стіл, на думку Тимошенко, варто скликати раз на тиждень та проводити його від початку до кінця в присутності представників засобів масової інформації.

«Безумовно, треба відтермінувати літні парламентські канікули до завершення всіх справ з виконання передумов до підписання угоди. Я прошу українських парламентарів пожертвувати – ні, не життям, – лише черговою відпусткою заради України», – переконана Тимошенко.

Місце проведення круглого столу має бути «нережимним та територіально нейтральним для всіх учасників, легко доступним для журналістів та спостерігачів», наприклад, Український дім у Києві, додає екс-прем’єр.

«Під час обговорення європейських законопроектів та прийняття рішень бажано мати по кожному принциповому питанню консенсусні рішення, безумовно, якщо учасники Національного круглого столу здатні мудро, відповідально та результативно працювати заради європейського майбутнього України", – зазначає вона.

Тимошенко також вважає, що робота такої консолідуючої системи, як Національний круглий стіл, може, при бажанні, дати шанс швидко та публічно знайти порозуміння з усіх спірних питаннь, які стосуються виконання критеріїв ЄС.

Нагадаємо, у грудні 2012 року Рада закордонних справ ЄС ухвалила висновки, в яких заявила про готовність підписати Угоду про асоціацію з Україною до Вільнюського саміту, за умови, якщо Україна досягне поступу у трьох галузях: відповідності міжнародним стандартам минулорічних парламентських виборів і подальших дій за їхніми результатами, поступу України в подоланні вибіркового правосуддя і відверненні його на майбутнє і втіленні реформ, які сторони визначили спільно в порядку денному підготовки до асоціації.

В останньому  звіті експертного моніторингу "Асоціація з ЄС: як Україна виконує умови підписання угоди" значилось, що Україна не досягла відчутного прогресу з жодного з 11 критеріїв ЄС.

Натомість Віктор Янукович запевнив, що над виконанням "списку Фюле" працюють. У свою чергу, міністр закордонних справ Леонід Кожара попросив Німеччину допомогти Україні у виконанні критеріїв ЄС, необхідних для підписання Угоди про асоціацію з ЄС.

Крім цього, 24 червня Україна та ЄС затвердили зміни до порядку денного асоціації, визначальний перелік реформ, необхідних для зближення Києва і Брюсселя.

90