Звернення Тимошенко зачитав присутній на відкритті з’їзду голова фракції “Батьківщина” Арсеній Яценюк.
У листі Тимошенко привітала учасників конгресу та подякувала їм за підтримку. «Я глибоко зворушена рішучістю, з якою ви піднесли свій голос на захист верховенства права, справедливості, людської гідності та підтримали новітніх політичних в’язнів — Юрія Луценка, інших репресованих членів мого уряду та мене», – йшлось у зверненні екс-прем’єра.
Також Тимошенко наголосила, що для України немає більшого пріоритету, ніж укладання угоди між Україною та Європейським союзом. “Для мене це не питання моєї волі чи неволі. Це питання існування нашої держави”,- йшлось у зверненні.
Також політик вказала, що європейський вибір необхідно закріпити перемогою демократичних сил на президентських виборах 2015 року.
Насамкінець у зверненні, яке зачитав Яценюк, Тимошенко висловила переконання, що “Україна стане країною, де хочеться жити, творити і народжувати дітей, а зарубіжне українство пишатиметься своєю історичною Батьківщиною”.
В той же час Арсеній Яценюк у своїй промові підкреслив, що Україна знаходиться перед “історичним моментом вибору”: “Це не просто підпис під Угодою про асоціацію. Це не просто ще один папір, який підпише Україна. Це історичний вибір країни – куди ми ідемо? Що для України вільна нова сім’я – це Європа чи новий Радянський союз, який намагаються будувати?… Берлінський мур впав, але зараз вони думають його перенести – на кордони України і Європейського союзу. Замість того, щоб тягнутись до тих, хто краще, вони хочуть відгородитись від них ”.
На переконання Яценюка, угода про асоціацію з ЄС має бути неодмінно підписана. “Україна повинна стати членом Європейського союзу, а український народ повинен стати взірцевим народом Європи. Наша країна буде найкращою на теренах Європи, і ми, молоде покоління українських політиків, беремо відповідальність за це на себе”, -сказав Яценюк.
Як повідомлялось, 20-22 серпня у Львові відбувається ювілейний з’їзд Світового конгресу українців.
Зокрема, 21 серпня понад 1000 осіб взяли участь у ході вшанування жертв Голодомору 1932-1933 років. Окрім учасників та делегатів конгресу із 30 країн світу, участь у ході також взяли українські політики. Зокрема, віце-прем’єр-міністр Олександр Вілкул, лідер партії УДАР Віталій Кличко, народні депутати Ярослав Гінка та Ярослав Дубневич.