Туск заявив, що безпека Польщі неможлива без нормальних відносин з Україною

9 Грудня 2017, 13:11

Президент Європейської ради, колишній прем'єр-міністр Польщі Дональд Туск заявив, що безпека Польщі неможлива без нормальних відносин з Україною.

"Немає безпечної Польщі, якщо вона конфліктує з Україною. Сьогодні Україна потребує нашої підтримки – вона перебуває у конфлікті з Росією, її частково окуповано. Проблеми з Україною, особливо у дні, коли вирішується історія у Києві і навколо України, були, і сподіваюся, що вже не будуть, разючою безвідповідальністю", – наголосив Туск у інтерв'ю польському телеканалу tvn24

За його словами, до останнього часу відносини між країнами були безвідповідальними з боку Варшави.

Читайте також: Українсько-польське напруження. Що призвело до охолодження стосунків між Києвом і Варшавою

Туск хотів би, щоб Польща зараз сприймалася в Європі не як "самозваний лідер Міжмор’я" – проекту, яким "у політичному сенсі в Європі якось ніхто особливо не зацікавлений", а повернулася до ролі "опікуна, який підтримує європейські прагнення країн так званої нової Європи".

Також він зазначив, що новий польський прем’єр Матеуш Моравецький має знайти в собі сили, аби знову вийти на шлях, на якому Польща була беззаперечним лідером регіону.

Як повідомлялось, президент Польщі Анджей Дуда відвідає Україну 13 грудня, щоб зустрітися з президентом Петром Порошенком та спостерігачами ОБСЄ. 

Зазначимо, що візит Дуди відбуватиметься на тлі загострення українсько-польських відносин. Раніше глава МЗС Польщі Вітольд Ващиковський не радив Дуді здійснювати візит в Україну через "складну ситуацію" у відносинах з Україною.

Як повідомлялось, Петро Порошенко ініціював проведення надзвичайного засідання Консультаційного Комітету Президентів України та Польщі через заяви польських політиків. Згодом глава кабінету президента Польщі Кшиштоф Щерський позитивно сприйняв пропозицію української сторони у справі проведення найближчим часом зустрічі Консультативного комітету президентів Польщі та України. 

Нагадаємо, 6 листопада віце-консул Польщі Марек Запур заявив, що Української держави в період 1919-20-х років не існувало, а Львів є польським містом. Відповідна заява прозвучала у Рівненському обласному краєзнавчого музеї, де відбувся круглий стіл "Волинський експеримент Г. Юзевського: дорога до польсько-українського примирення у міжвоєнний період".

Раніше очільник Міністерства закордонних справ Польщі Вітольд Ващиковський заявив, що Київ "використовує" Варшаву і розраховує, що вона за будь-яких обставин підтримуватиме Україну.