Туреччина відновлює смертну кару в рамках реформ для вступу в ЄС

14 Листопада 2012, 08:11

"Смертна кара відмінена в Європі, але чи вчинили подібним чином у США, Японії, Китаї? Значить, є обґрунтовані причини для того, щоб її залишити", – заявив Ердоган.

Він зробив ці заяви у зв'язку зі зростаючою кількістю жертв протистояння між бунтівниками з Курдської робочої партії і турецькою армією.

Крім того, прем'єр-міністр вважає за необхідне переглянути рішення у справі лідера КРП Абдулли Оджалана.

В Туреччині до скасування страти в 2002 році існувало тільки повішення. Ця міра покарання перестала діяти відразу після заборони; так, Оджалану, спочатку засуджений до страти, вирок був замінений на довічне ув'язнення.

Як повідомлялось, у вересні прем’єр-міністр Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган заявив що протягом місяця турецькі силові структури вбили чи затримали близько 500 курдських повстанців.

Курдське збройне сепаратистське угруповання «Робітнича партія Курдистану», яке не є партією, з кінця 1970-х років під різними назвами бореться за самостійність чи принаймні широку автономію для турецьких курдів на марксистсько-ленінських засадах на південному сході Туреччини.

За 28 років збройної боротьби курдських сепаратистів з турецькою владою загинули 40 тисяч людей. Туреччина, США і Євросоюз вважають Робітничу партію Курдистану терористичною організацією.

Читайте також: Колишні вороги знаходять спільну мову завдяки курдським повстанцям