НОВИНИ

Під час розгону мітингу курдів у Туреччині постраждало 30 осіб

На південному сході Туреччини під час розгону мітингу курдів поранено 30 осіб, у тому числі депутата парламенту від прокурдської Партії миру і демократії.

Учасники несанкціоноваї акції в місті Діярбакир, де проживає курдське населення, вимагали звільнити з-під варти лідера забороненої Курдської робочої партії Абдуллу Оджалана, який відбуває довічне ув’язнення в одній з турецьких в’язниць, і перевести його під домашній арешт, а також зупинити масові арешти курдів. Для розгону демонстрантів поліцейські використовували водомети і сльозогінний газ.

«Мітинг був заборонений, тому що напередодні поліція виявила в околицях великі склади зі зброєю. Незважаючи на заборону, на центральній площі вночі стали збиратися люди. До ранку зібралося більше ніж тисяча курдів, які вели себе агресивно і закидали поліцейських камінням. Двох співробітників поліції поранено», – заявив представник місцевої влади.

Влада Туреччини направила в місто майже 10 тисяч військових, танки, бронетехніку. Закрито торгові центри. У сусідній провінції Ван оголошено надзвичайний стан – після того, як напередодні 12 людей були поранені в результаті теракту, який, на думку влади, організували курдські бойовики.

Нагадаємо, у грудні минулого року через помилку під час військової операції  було вбито 35 курдів

Курдська робоча партія, визнана терористичною організацією Туреччиною, ЄС і США, здійснює збройні атаки на турецькі військові сили зі своїх баз в горах Іраку.

Ця партія бореться за самостійність чи принаймні широку автономію для турецьких курдів на марксистсько-ленінських засадах, а його бійці мають свої бази також на сусідній півночі Іраку, де теж живуть курди.

За час турецько-курдського конфлікту, який почався в 1984 році, загинули більше 40 тисяч осіб.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.