Туреччина ніколи не визнає анексію Криму Росією – Ердоган

3 Листопада 2018, 17:44

Туреччина ніколи не визнавала і не визнає незаконну анексію Криму Росією.  Про це 3 листопада за підсумками зустрічі з президентом України Петром Порошенком у Стамбулі заявив президент Туреччини Реджеп Тайїп Ердоган.

 

Він запевнив, що позиція Туреччини полягає у підтримці суверенітету, незалежності та територіальної цілісності та політичної єдності України. 

 

"Ми ніколи не визнавали і не будемо визнавати незаконну анексію Криму. … І ми будемо продовжувати охороняти права і інтереси кримських татар  – як тих, хто залишився на території Криму, так і тих, хто був вимушений переїхати з того регіону", – зазначив Ердоган. 

 

Президент Туреччини додав, що бажає, аби "сутички на сході України, які тривають, завершилися та були розв'язані в межах міжнародного права, дипломатичним, мирним шляхом". 

 

У свою чергу президент України Петро Порошенко зазначив, що пересвідчився – "в особі президента Туреччини ми маємо надійного, доброго друга і партнера для України". 

 

"В умовах, що склалися, пріорітетом (під час переговорів – УП) були питання безпеки, військово-технічної співпраці… Дякую президенту Туреччини за послідовну позицію щодо невизнання анексії Криму і засудження агресії на сході України, яке здійснюють збройні сили РФ", – зазначив Порошенко. 

Нагадаємо, 17 жовтня в Брюсселі комісія Україна-НАТО обговорила ситуацію із правами людини в окупованому Криму та гуманітарну ситуацію на Донбасі.