НОВИНИ

Комісія Україна-НАТО обговорила ситуацію в окупованому Криму та Донбасі

Держави-члени Альянсу висловили підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України.

У Брюсселі комісія Україна-НАТО обговорила ситуацію із правами людини в окупованому Криму та гуманітарну ситуацію на Донбасі. Про це йшлося на засіданні комісії 17 жовтня.

 

"Держави-члени НАТО висловили занепокоєння гуманітарною ситуацією в зоні конфлікту та порушеннями прав людини в Криму", – повідомив чиновник НАТО.

 

Крім того, у засіданні комісії на рівні послів взяв участь міністр з питань тимчасово окупованих територій та внутрішньо переміщених осіб України Вадим Черниш.

 

"Уряд України максимально спростив порядок перетину гуманітарних вантажів на окуповані території, це стосується ліків, що мають оперативно і безперебійно потрапляти до хворих, продовольчих продуктів, будівельних матеріалів і реагентів для очистки води. Однак окупаційні адміністрації РФ досить часто спеціально перешкоджають гуманітарним вантажам", – підкреслив він.

 

Водночас Черниш запевнив, що забезпечення питною водою населення у непідконтрольних уряду районах Донбасу є пріоритетним для української держави.

 

Глава МінТОТ також поінформував НАТО про утиски громадянських, політичних та інших прав громадян України на окупованих територіях Донбасу та Криму, економічні наслідки окупації частини території України, захоплення українських підприємств, незаконне використання РФ природних ресурсів України.

 

Своєю чергою, глава місії України при НАТО Вадим Пристайко розповів союзникам про розвиток безпекової ситуації в Україні з особливим наголосом на її загостренні в акваторії Азовського моря через дії РФ. Він також зазначив про можливі ризики і безпекові виклики у зв’язку із погрозами РФ вжити активних заходів у відповідь на проголошення автокефалії УПЦ.

 

Глави місій країн-учасниць НАТО висловили підтримку суверенітету, незалежності та територіальної цілісності України, різко засуджуючи анексію Криму та збройну агресію Російської Федерації на сході України.

 

Нагадаємо, президент Парламентської асамблеї НАТО Раса Юкнявічєнє заявила, що  питання України залишається пріоритетним на порядку денному ПА НАТО. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.