Турчинов прокоментував застосування Росією крилатих ракет для ураження об’єктів у Сирії

8 Жовтня 2015, 16:32

Масований ракетний удар, який завдала ударна корабельна група Каспійської флотилії ЗС РФ по цілях на території Сирії, значно загострює ситуацію в зоні ведення бойових дій. Про це заявив секретар Ради національної безпеки та оборони Олександр Турчинов, інформує прес-служба РНБО.

Турчинов нагадав, що з акваторії Каспійського моря корабельною ударною групою Каспійської флотилії у складі сторожового корабля «Дагестан», флагману «Гепард», малих ракетних кораблів «Град Свіяжськ», «Углич» та «Великий Устюг» завдано масованого ракетного удару по цілях на території Сирії в провінціях Ракка, Ідліб, Алеппо.

«Загалом здійснено 26 пусків крилатих ракет морського базування типу (КРМБ) 3М14 з універсального корабельного комплексу «Калібр-НК», – зазначив Турчинов, наголосивши, що вперше в історії ВМФ РФ застосували крилаті ракети морського базування 3М14 у бойовій обстановці.

«Раніше вони запускалися тільки під час випробувань та навчальних стрільб», – додав він.

За словами Турчинова, застосування ЗС РФ крилатих ракет для ураження об'єктів на території Сирії неможна пояснити військовою доцільністю, «тому що уражені цілі були в зоні досяжності російських літаків».

«Мета Москви – продемонструвати міжнародній спільноті рішучість та здатність російської армії застосовувати потужну ракетну зброю», – додав він і наголосив, що ці ракети здатні нести також ядерний боєзаряд.

«Зі звичайним зарядом ракета здатна влучити в ціль на дистанції понад 1,5 тис. км, з ядерним – понад 2600 км. Маса боєзаряду однієї ракети складає 400 кілограмів», – пояснив він. На думку секретаря РНБО, використання подібної зброї створює надзвичайно небезпечний прецедент, «привчаючи міжнародне співтовариство до пасивного спостереження за бойовим застосуванням ракет, здатних нести ядерний боєзаряд».

«Такі дії РФ – реальний і дуже небезпечний крок у напрямку провокування глобального військового конфлікту з можливим використанням ядерної зброї», – резюмував Турчинов.

Нагадаємо, що російська авіація почала завдавати удари по об'єктах у Сирії 30 вересня. Операцію санкціонувала Рада Федерації РФ у відповідь на запит військової допомоги від Башара Асада.

Після початку бомбардувань правозахисні організації заявили, що удари завдаються по районах, у яких взагалі немає бойовиків, а жертвами атак стають цивільні.

6 жовтня сирійські ЗМІ оприлюднили фото російських касетних бомб, які не розірвалися у звільнених районах в передмісті Алеппо.

Крім того, 7 жовтня повідомлялося, що сирійська армія за підтримки Росії почала наступ проти повстанців.