ЦВК вперше застосувала закон “про партійну диктатуру”

26 Березня 2016, 15:12

ЦВК на підставі рушення позачергового з'їзду БПП виключила з передвиборчого списку партії 13 осіб, зокрема і адвоката Геннадія Корбана Андрія Богдана, на підставі норм закону, який передбачає дозвіл партіям виключати кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі після оголошення результатів виборів і до прийняття рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними. Про це повідомили за підсумками засідання Центрвиборчкому 26 березня.

Зі списку БПП виключено Богдана, Маловацького, Малашенкову, Рябикіна, Вовка, Фрідмана, Раупова, Іляшенка, Тарасовця, Ревенка, Бєдового, Лешика, Велімовського. 

«ЦВК виключила з виборчого списку партії БПП зазначених кандидатів у народні депутати України, включених до нього відповідно під №№ 74, 84, 85, 87, 91, 99, 100, 117, 119, 127, 128, 157, 170», – зазначили у повідомленні.

Це означає, що вказані кандидати вже не стануть нардепами від БПП у чинному скликанні Ради, хоча мали таку можливість у разі звільнення місць в парламенті.

Нагадаємо, парламент України підтримав законопроект №3700 нардепа Олега Ляшка, який передбачає дозвіл партіям виключати кандидатів у народні депутати України з виборчого списку в багатомандатному окрузі після оголошення результатів виборів і до прийняття рішення Центральної виборчої комісії про визнання їх обраними.

Цей закон отримав широке засудження в суспільстві й отримав назву закону про "партійну диктатуру", Комітет виборців України назвав спробу узаконити зміну результатів виборів партіями узурпацією державної влади та закликав президента ветувати законопроект. Проте 25 лютого президент Петро Порошенко підписав закон.

Після цього КВУ закликав визнати неконституційним закон про «партійну диктатуру». ПАРЄ також розкритикувала закон.

Також нагадаємо, 25 березня партійний з'їзд «Блоку Петра Порошенка Солідарність» прийняв рішення про дострокове припинення депутатських повноважень парламентарів Миколи Томенка та Єгора Фірсова, які раніше покинули лави однойменної фракції.