У новому відео проєкту «Український Свідок» — бійці 5-ої ОШБр із позивними Капа та Григорич. Локація — Бахмутщина, Донецька область. Капа, він же Владислав Ткаченко, невдовзі після цього інтерв’ю загине, виконуючи бойове завдання на околиці Кліщіївки.
24 лютого 2022 року Капа зустрів у Чехії. Чоловік тоді не повірив, що почалося повномасштабне вторгнення: «Двадцять перше сторіччя, яка війна? Але я відразу зрозумів, що лишатись за кордоном не зможу». Григорича викликали у військкомат 25 лютого. На фронт він потрапив на початку квітня.
11 травня 2023 року штурмовики вирушили на бойове завдання. Як розповів комбат Капи і Григорича із позивним Граніт, їхньою задачею було просунутись на 150 метрів та зачистити посадку від противника. «Маневрувати можливості не було, — згадує командир. — Єдиним варіантом лишалася лобова атака».
Ділянка, яку атакувала група Капи, була найскладнішою. «Противник знаходився не лише перед ними, а й по флангах, — розповів Граніт. — Група потрапляла під перехресний вогонь зліва і справа».
Капа з побратимами підійшли до противника впритул. Відкрили вогонь з гранатометів, закидали гранатами. На якийсь час противник затих, але, як виявилося, один з російських солдатів із кулеметом сховався під тілами своїх «побратимів». Облаштувавши позицію у такий спосіб, окупант відкрив вогонь. Капа почав евакуйовувати одного з поранених, аж раптом поруч розірвався ворожий мінометний снаряд. Владислав «Капа» Ткаченко загинув від уламкового поранення. Бійця, якого він евакуйовував, згодом вдалося врятувати.
Читайте також: Том Купер: «Українські 43-тя та 68-ма бригади подерли на шмаття дві російські бригади і два танкові полки, що наступали»
Попри складність ділянки, наші хлопці захопили її за кілька годин. Ба більше — зайняли плацдарм, який використовували для подальших штурмів. За кілька днів після загибелі Капи наші бійці просунулися на правому фланзі, росіяни почали тікати зі своїх позицій. «Наші хлопці помстилися за всіх загиблих», — розповів командир штурмової роти із позивним Сава.
«Якщо так судилося, то від кулі не врятує нічого, — казав Капа в інтерв’ю «Українському Свідку». — Поряд зі мною гинули двадцятирічні хлопці. Мені двадцять сім, вони прожили менше за мене. То чого мені жалітися?»
Окрім Владислава, під час штурму загинув Сергій Тригуб із позивним Скорпіон. Доки готувався цей матеріал, стало відомо про загибель ще одного бійця підрозділу, який штурмував цю посадку 11 травня — Ігоря Бобка із позивним Бабай.
Вічна пам’ять героям.
«Український свідок» – проєкт, створений 25 лютого 2022 року – на другий день після початку повномасштабного вторгнення Росії в Україну. Головна мета проєкту – документування подій війни та поширення фото і відео-матеріалів в Україні і за кордоном.