На підставі аналізу матеріалів чотирьох останніх щорічних Звітів щодо глобальної конкурентоспроможності Світового Економічного Форуму в Женеві Полянський дійшов висновку, що за останні два роки відбулося не піднесення, а, навпаки, падіння на 13 позицій (з 49 місця в 2009-2010 на 62 в 2011-2012 роках) рейтингового місця української освіти у світі за показником «Якість освітньої системи».
«Ще більше, на 21 позицію, падіння спостерігається за показником «Якість управління школами»: з 95 місця в 2009-2010 на 116 в 2011-2012 роках», – йдеться в заяві Полянського.
В цілому, зазначив експерт, рейтинги української освіти у звітах щодо глобальної конкурентоспроможності Світового Економічного Форуму в Женеві свідчать, що лише за двома показниками («Охоплення доуніверситетською освітою» і «Якість природничо-математичної освіти») за два останні роки зафіксовано незначний прогрес, а за іншими сімома важливими показниками українська освіта суттєво втратила свої позиції.
Нагадаємо, міністр освіти і науки, молоді та спорту України Дмитро Табачник заявив, що вжиті за два роки роботи уряду кроки з реформування системи освіти зробили її конкурентоспроможною. Освітня система нашої країни посідає 56 місце у світовому рейтингу 139 країн світу. Водночас міністр уточнив, що експерти оцінили нашу освіту вище за освітні системи в Польщі, яка посідає 62 місце, Російської Федерації (78 місце) та Грузії (119 місце).
Нагадаємо також, що відомство Табачника уже потрапляло у скандал з рейтингами вишів. Так, у серпні 2010 року на засіданні громадської гуманітарної ради президент Віктор Янукович поставив завдання, щоб 3-5 університетів України увійшли до числа ВНЗ, визнаних у світі.
А вже в березні 2011-го чиновники Міносвіти заявили, що завдання президента виконано і в міжнародний рейтинг потрапили 5 українських ВНЗ. Однак як з'ясувалося пізніше, насправді ним виявився маловідомий і сумнівний рейтинг з 430 університету за 2009 рік російського агентства «РейтОР».