«Питання про розміщення об'єкта на залишках фундаменту Десятинної церкви взагалі не стоїть, це прямо заборонено конвенціями, які існують … Якщо ми працюємо в правовій державі, то Україна поставила свій підпис ще в 1988 році, а до цього в 1972 році під міжнародними документами (у цій сфері)», – підкреслив Целовальник.
За його словами, коли йому стало відомо про розташування під Десятинною церквою невідомих вагончиків, він за своїми джерелами з'ясував, що йдеться не про розміщення будівельників поблизу Десятинної церкви, а про побутові приміщення для подальшої роботи археологів.
Між тим археологи нічого не знають про ці будівельні вагончики.
«Розкопки ще не ведуться. Ми про ці вагончики нічого не знаємо – навіть хто їх привіз. Скажу більше – ми давно просили про такі вагончики, але нам їх не давали. Щоб навести порядок, вони дійсно потрібні. Але зараз я не знаю, хто їх привіз і для чого», – пояснив заступник директора Інституту археології НАНУ Гліб Івакін, який багато років керує розкопками фундаменту Десятинної церкви.
Раніше повідомлялося, що біля фундаменту Десятинної церкви у Києві, де Українська православна церква Московського патріархату має намір побудувати храм, почалося розвантаження будівельних вагончиків.
Між тим, як повідомив голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму, депутат від БЮТ Олександр Бригинець, конкурсна комісія в Київраді не визначила остаточний проект забудови території Десятинної церкви, а тому будь-яке будівництво там заборонено.