НОВИНИ

Будь-яке будівництво на території Десятинної церкви поки заборонено

Конкурсна комісія в Київраді не визначила остаточний проект забудови території Десятинної церкви, а тому будь-яке будівництво там заборонено. Про це в коментарі Тижню заявив голова постійної комісії Київради з питань культури і туризму, депутат від БЮТ Олександр Бригинець.

«Було названо дві творчі групи, які набрали однакову кількість голосів (на конкурсі із забудови Десятинної церквиРед.), але проект, який буде реалізовуватись, названий не був. А тому творчим групам-переможцям запропонували об’єднати зусилля і створити один проект», – зазначив Бригинець.

За його словами, ніякого визначеного терміну для роботи цих творчих груп немає.

«Цей термін необмежений. Однак навіть спільний проект не може вважатися переможцем, оскільки він не розглядався під час проведення конкурсу. З іншого боку, це дає підстави владі взяти один із двох проектів і сказати, що на основі цього конкурсу буде відбуватися вся робота», – додав експерт.

Повідомлення про завезення будівельних матеріалів до Десятинної церкви представниками УПЦ МП Бригинець називає провокацією.

"Як на мене, це відбувається типова провокація з точки зору церкви, яка покликана загострити ситуацію навколо подій в Києві і змусити Януковича прийняти яке-небудь рішення, тобто «грякнути» кулаком по столу і дозволити побудувати той проект, який підготувала церква", - вважає Бригинець. 

"Насправді той проект справді підтримували чиновники, проте архітектори, археологи, історики його не підтримували, тому що він жахливий з точки зору науки", – додав він.

«...Щоб почати будь-яке будівництво на території будь-якого міста, потрібно, щоб відповідні документи були затверджені в Київраді, Адміністрації Президента. Оскільки йдеться про землі особливої цінності, то потрібна і згода Верховної Ради. Процедура вимагає як мінімум кількох публічних голосувань, тому почати будь-які дії, навіть заміну укриття над фундаментом Десятинної церкви, незаконно. Більше того, є лист Міністерства культури, в якому зазначається, що ніяке будівництво на місці Десятинної церкви неможливе», – зазначає Бригинець.

Як повідомлялось, що в лютому цього року оголошено бліц-конкурс на визначення кращої містобудівної, культурної, архітектурної та мистецької концепції консервації та сучасної музеєфікації автентичних залишків церкви Богородиці (Десятинної), пам'ятки археології національного значення «Місто Володимира – дитинець стародавнього Києва з фундаментами Десятинної церкви» із створенням архітектурного ансамблю з можливістю екскурсійного відвідування, відправлення релігійних потреб громадян та проведення протокольних заходів.

Головний архітектор Києва, голова конкурсної комісії Сергій Целовальник зазначив, що протягом декількох днів планується провести ще одне засідання комісії, де буде проведено відкрите голосування для уникнення лобіювання чиїхось інтересів.

За словами голови постійної комісії Київради з питань культури і туризму, депутата від БЮТ Олександра Бригинця, за результатами голосування щодо проекту забудови території Десятинної церкви переможцями оголошені два проекти.

Раніше у ЗМІ з’явилась інформація про можливу побудову храму Української православної церкви Московського патріархату на фундаменті Десятинної церкви.

Але настоятель незаконно збудованої каплиці на Старокиївській горі Гедеон хвалився, що держава виділяє гроші на забивання бетонних паль в древній фундамент Десятинної церкви і запевняє, що «наверху» вопрос уже решен».

Він заявив Тижню, що на місці Десятинної церкви збудують храм УПЦ МП за 100 мільйонів гривень.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.