Всесвітня організація охорони здоров'я 11 березня оголосила у світі пандемію коронавірусу COVID-19. Станом на 16 березня кількість хворих у світі перевищила 150 тисяч, найбільше з них – у Китаї, Італії та Південній Кореї. П'ять випадків інфікування зареєстрували і в Україні, з них один – летальний.
Тиждень.ua дізнався, що пишуть про пандемію іноземні ЗМІ та що прогнозують експерти.
Том Боссерт, колишній радник з питань внутрішньої безпеки президента Дональда Трампа, для ABC News пише, що боротьба з коронавірусом буде "тривалою грою": "Ми майже напевне перебуваємо в рецесії. Ми майже напевне потребуватимемо збільшення імпорту. Буде потрібна масова урядова допомога".
Він прогнозує, що за позитивних умов ліки від коронавірусу з'являться восени, ще через якийсь час – вакцина.
"Давайте визнаємо деякі страхи. Багато хто з нас лякається. Гаразд. Але пам’ятайте, цифри говорять про те, що з вами, швидше за все, все буде добре, як і з вашими дітьми. Насправді, це можливість для нас навчити своїх дітей цінностям доброти та служіння іншим", – пише Боссерт.
- Читайте також: Штучний інтелект проти коронавірусу
Колишній прем'єр-міністр Великої Британії Гордон Браун для The Guardian пише, що країни повинні об'єднуватися, а не вести "свої власні індивідуальні битви проти коронавірусу".
"Кожна країна, звичайно, має свої особливі системи охорони здоров’я, на які вона покладається, справедливо оцінює своїх медичних експертів, і хвороба перебуває на різній стадії в кожній (країні). Але чому досі не існує жодного міжнародного координованого медичного проекту для мобілізації всіх доступних глобальних ресурсів для виявлення коронавірусної вакцини та швидкого відстеження лікування?" – зазначає він.
Браун додає, що "впевненість у майбутньому можна повернути лише сміливими міжнародними діями".
- Читайте також: Коронавірус підштовхує світ до рецесії
Роберт Глейзер, засновник і генеральний директор маркетингового агентства з продуктивності Acceleration Partners для Forbes пише, що епідемія коронавірусу стане для світових лідерів випробуванням: "Оскільки світові лідери намагаються стримувати швидке поширення COVID-19, вони повинні одночасно виконувати дві протилежні та важкі місії – підготувати свої країни до значного ризику та уникати паніки".
У тексті він порівнює дії лідерів трьох держав, які першими стикнулися з масовим поширенням небезпечної інфекції: Китаю, Італії та Великої Британії.
"Лідери в усіх сферах можуть вчитися у відповідях країн: проблем найкраще запобігати в умовах довіри та прозорості, проблеми найкраще зустрічати згуртованими, рішучими та послідовними діями", – зазначає Глейзер.
Ніколь Голдін, старший співробітник програми Глобального бізнесу та економіки Атлантичної ради, пише, що хоча коронавірус небезпечніший для життя старшого населення, економічний тиск від поширення захворювання відчує саме молодь: "Оскільки новий коронавірус – тепер офіційно пандемія за даними Всесвітньої організації охорони здоров’я – поширюється через громадські місця, молодь, яка становить приблизно чверть населення світу, непропорційно піддається економічному ризику".
"Все частіше загроза коронавірусу впливає на індивідуальну соціальну поведінку та поведінку споживачів, включаючи самокарантинне та соціальне дистанціювання, скасовуючи особисті плани подорожей, обмежуючи громадські впливи та міжособистісні", – зазначає він.