НОВИНИ

Коронавірус. В Україні зафіксували п’ять випадків зараження – МОЗ

Чотири випадки зареєстрували в Чернівецькій області, один – у Житомирській.

Станом на 9:30 понеділка, 16 березня, в Україні зафіксовано п’ять випадків Covid-19. Про це повідомляється на сторінці Центру громадського здоров'я Міністерства охорони здоров’я у Facebook.

 

 

Як повідомляється, чотири випадки зафіксовано в Чернівецькій області, один – у Житомирській.

 

Загалом вірусологічна референс-лабораторія Центру дослідила понад 500 зразків.

 

Нагадаємо, коронавірус Covid-19 спалахнув на ринку морепродуктів в китайському Ухані (адміністративний центр провінції Хубей), який було закрито з 1 січня. Вірус вражає дихальні шляхи. Ознаками інфекції є респіраторні симптоми, лихоманка, кашель, задишка і важке дихання. Збудник передається від людини до людини. Вірус не до кінця вивчений, але на сьогодні відомо, що люди похилого віку, а також з хронічними захворюваннями більш схильні до ризику розвитку важких захворювань. Ліків, рекомендованих для профілактики або лікування нового коронавірусу, немає. У ВООЗ прогнозують, що перша вакцина проти коронавірусу може бути готова через 18 місяців.

 

Згідно з рекомендаціями МОЗ, щоб не захворіти, потрібно: уникати контакту з людьми із симптомами ГРВІ (мінімальна дистанція – 1,5 метра); не торкатися обличчя, зокрема очей, носа та рота; термічно обробляти продукти. У разі появи перших симптомів ГРВІ слід невідкладно звернутися до свого сімейного лікаря.

 

З 12 березня у зв’язку зі спалахом Covid-19 в Україні діє тритижневий карантин.

 

13 березня в Україні було зафіксовано першу смерть людини, інфікованої коронавірусом. Мова йде про 71-річну жінку з Житомирської області, яка була госпіталізована 12 березня.

 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.