Трьох українських атлетів через допінг позбавили нагород Олімпіади-2008

17 Листопада 2016, 22:22

Міжнародний олімпійський комітет 17 листопада оголосив новий список дискваліфікованих спортсменів, які брали участь в Олімпійських Іграх у Пекіні 2008 року. Серед них троє українців, із яких двоє – медалісти. Про це йдеться у прес-релізі МОК.

"МОК накладає санкції на 16 спортсменів за недотримання антидопінгових тестів у Пекіні у 2008 році", – йдеться у повідомленні.

Зокрема, позитивним виявився допінг тест у Наталі Давидової, яка втрачає бронзову медаль у виступі важкоатлетів (вагова категорія до 69 кг). Денис Юрченко повинен повернути "бронзу", завойовану в змаганнях зі стрибків з жердиною. Дискваліфікована також Віта Паламар, яка зайняла 5 місце в стрибках у висоту. В аналізах усіх трьох виявлено заборонений препарат турінабол.

У списку також 4 російських спортсменів, 5 казахстанських, двоє азербайджанців, представниця Білорусі та грек.

У повідомленні підкреслюється, що МОК виступає за захист "чистих атлетів" і вважає своїм пріоритетом боротьбу з допінгом.

Це не перша партія проб, які МОК спільно з антидопінговим агентством WADA перевірять після Олімпіади в Пекіні у 2008 році, а також Лондоні у 2012.

Нагадаємо, за вживання допінгу Міжнародний олімпійський комітет позбавив українську спортсменку Ольгу Коробку срібної медалі в змаганнях з важкої атлетики, яку вона завоювала на літніх Олімпійських іграх 2008 року в Пекіні.

Крім того, за допінг була на один рік дискваліфікована біатлоністка збірної України Ольга Абрамова.