У вівторок, 11 липня, Верховна Рада розглянула і прийняла рішення щодо зняття депутатської недоторканності та притягнення до кримінальної відповідальності щодо п’ятьох нардепів. При цьому в народних обранців так і не дійшли руки до більшості питань порядку денного. Тиждень.uа стежив за роботою парламенту.
Рада продовжила вечірнє засідання до остаточного розгляду подань на зняття депутатської недоторканності з п'яти народних депутатів. Йдеться про Борислава Розенблата, Максима Полякова, Андрія Лозового, Олеся Довгого та Євгена Дейдея, щодо яких було рішення регламентного комітету.
За словами спікера Андрія Парубія, розгляд подань на одного депутата мав тривати приблизно півтори години. Однак нардепи впоралися швидше. Спочатку вони не проголосували за надання згоди на притягнення до кримінальної відповідальності депутата від "Народного фронту" Євгена Дейдея. Відповідне рішення підтримали лише 192 депутати.
Подання на притягнення до кримінальної відповідальності депутата #Рада8 Євгена Дейдея, Народний Фронт
ВІДХИЛЕНЕ pic.twitter.com/tOw0FwZ15H— Верховна Рада (@verkhovna_rada) 11 липня 2017 р.
Уже через годину Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності нардепа Олеся Довгого, який сам закликав депутатів проголосувати відповідним чином (251 голос «за»).
Подання на притягнення до кримінальної відповідальності депутата #Рада8 Олеся Довгого, Воля народу
ПІДТРИМАНО pic.twitter.com/WdkoOc7wvR— Верховна Рада (@verkhovna_rada) 11 липня 2017 р.
Ще година знадобилася нардепам, щоб розглянути подання щодо Андрія Лозового і не дозволити зняти з нього недоторканність. За відповідне рішення проголосували лише 177 народних депутатів.
На розгляді – подання на притягнення до кримінальної відповідальності депутата #Рада8 Андрія Лозового, Радикальна Партія pic.twitter.com/kl7drOFsC9
— Верховна Рада (@verkhovna_rada) 11 липня 2017 р.
Далі парламент перейшов до розгляду подань щодо депутатів, яких підозрюють у причетності до так званої «бурштинової мафії». Так, Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності народного депутата Максима Полякова (фракція "Народний фронт") (250 голосів «за»), однак не підтримала затримання та арешт депутата (за проголосували лише 125 та 111 нардепів відповідно).
ПІДТРИМАНО!
Подання на притягнення до кримінальної відповідальності депутата #Рада8
Максима Полякова, Народний фронт pic.twitter.com/fbDBGicRCZ— Верховна Рада (@verkhovna_rada) 11 липня 2017 р.
Чи не найшвидшим виявився розгляд подання щодо нардепа Борислава Розенблата. Рада дала згоду на притягнення до кримінальної відповідальності («за» 296 депутатів). Проте нардепи не підтримали подання про затримання та арешт Розентблата («за» проголосували лише 183 та 181 нардеп відповідно).
Останнє ПІДТРИМАНО!
Подання на притягнення до кримінальної відповідальності депутата #Рада8
Борислава Розенблата, Блок Петра Порошенка pic.twitter.com/m2tANmIDKk— Верховна Рада (@verkhovna_rada) 11 липня 2017 р.
Тим часом, біля будівлі Верховної Ради ввечері відбувався мітинг прихильників зняття депутатської недоторканності. Активісти всіляко «надихали» депутатів на голосування. Вони гупали в залізні бочки, скандуючи вимоги про притягнення до кримінальної недоторканності депутатів, а також палили димові шашки та фаєри.
Дивіться також: Активісти влаштували під Радою фаєр-шоу, вимагаючи зняти недоторканність з депутатів
Крім того, під час сьогоднішнього засідання Рада встановила фіксоване держзамовлення для вишів Донбасу. Мова йде про ухвалення законопроекту №6548 щодо фіксованого державного замовлення для навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей. Відповідне рішення підтримали 248 народних депутатів. Згідно з пояснювальною запискою, прийняття закону сприятиме вирішенню питання формування контингенту вищих навчальних закладів у населених пунктах, наближених до території проведення антитерористичної операції.
Ще один важливий крок – Верховна Рада включила до порядку денного сесії пакет законопроектів щодо пенсійної реформи. Зокрема йдеться про законопроект №6614, яким пропонується передбачити підвищення необхідного страхового стажу для виходу на пенсію до 25 років у 2018 році і до 35 років щорічно до 2028 року. Також парламент включив до порядку денного законопроекти №6615-6617 і альтернативні до них документи.