НОВИНИ

Рада встановила фіксоване держзамовлення для вишів Донбасу

Метою законопроекту є не допустити припинення діяльності вищих навчальних закладів Донецької та Луганської областей.

Верховна Рада ухвалила законопроект №6548 щодо фіксованого державного замовлення для навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей. Відповідне рішення підтримали 248 народних депутатів.

"Для тимчасово переміщених вищих навчальних закладів, тимчасово переміщених наукових установ, а також вищих навчальних закладів на території Донецької та Луганської областей центральний орган виконавчої влади у сфері освіти і науки встановлює фіксовані обсяги державного замовлення на підготовку фахівців з вищою освітою для всіх спеціальностей та всіх освітніх рівнів, зазначених у відповідних ліцензіях на провадження освітньої діяльності", - ідеться в законопроекті.

Метою законопроекту є стимулювання розвитку та недопущення припинення функціонування вищих навчальних закладів, а також недопущення обмеження прав та інтересів їх працівників та осіб, які там навчаються.

Згідно з пояснювальною запискою, прийняття закону сприятиме вирішенню питання формування контингенту вищих навчальних закладів у населених пунктах, наближених до території проведення антитерористичної операції.

Нагадаємо,в Україні 8 липня набув чинності закон № 2026-VIII, що дозволяє абітурієнтам з Криму вступати до деяких вищих навчальних закладів на території материкової України без зовнішнього незалежного тестування. Відповідно до закону, жителі Криму зможуть вступити до вишу в Запорізькій, Миколаївській, Одеській та Херсонській областях, склавши іспити з конкурсних предметів. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.