Transparency International закликала уряд Румунії прийняти жорсткіші антикорупційні закони

7 Лютого 2017, 14:44

Антикорупційна організація Transparency International у зв'язку з протестами громадян Румунії закликала уряд країни прийняти більш жорсткі антикорупційні закони, а також виконати наявне антикорупційне законодавство. Про це йдеться у офіційній заяві організації.

"Сотні тисяч людей у ​​Румунії зараз протестують. Увесь світ спостерігає за Румунією, Transparency International теж. Уряду не можна послаблювати боротьбу з корупцією. Корупція має бути покарана, разом з корумпованими державними службовцями та керівниками бізнесу. Жодні нові закони не повинні вводитися з метою впровадження корупційних лазівок",  – вважає Хосе Угас, голова Transparency International.

Водночас директор Transparency International  Україна Ярослав Юрчишин підкреслив, що події в Румунії багато в чому є прикладом для України.

"Для нас події в Румунії багато в чому приклад. Приклад того, що антикорупційна боротьба це довгий та системний шлях, який дає результати з часом за умови активної роботи нових органів та суспільної уваги до цієї боротьби. Приклад того, що навіть при відстороненні понад 1250 корупціонерів, система все одно буде пручатися і тому потребує суспільного захисту. Тому ми солідаризуємося з колегами та суспільством Румунії у боротьбі проти корумпованої системи», – сказав він.

Зазначається, що на підставі спеціального закону, який і дотепер залишається незмінним, перевищення повноважень у державних установах є незаконним у Румунії. Ця норма відноситься до будь-якого зловживання, яке створює особисту вигоду для державних службовців.

В організації додали, що сьогоднішні протести – це протести проти наказів, які були підписані пізно вночі та які мали б бути прийняті без урахувань норм відкритого обговорення і стандартів підзвітності. Відтепер, законодавчі акти будуть обговорюватися у парламенті.

Як повідомлялося, уряд Румунії після протестів скасував скандальний указ про корупціонерів. Постанова декриміналізувала низку злочинів і дозволяла багатьом корупціонерам уникнути відповідальності.

Нагадаємо, уряд Румунії 31 січня ухвалив постанову, що декриміналізує низку злочинів і дозволяє багатьом корупціонерам уникнути відповідальності.

У результаті 1 лютого близько 300 тисяч жителів Румунії вийшли на демонстрації проти рішення уряду. За кількістю учасників демонстрацію можна порівняти з тими, що проходили в Румунії перед падінням соціалістичного режиму. Це наймасовіші протести за останні 25 років.

Після цих протестів прем'єр-міністр Румунії соціал-демократ Сорін Гріндяну пообіцяв відкликати декрет.