Transparency International стурбована, що в президентській академії держуправління зняли з викладання постійно діючий курс «Запобігання та протидія корупції», розроблений в 2011 році для магістрів у галузі знань «державне управління».
«Для його впровадження викладацький склад НАДУ розробив методичні матеріали, навчальні посібники та підручники, які оновлювалися кожного року в залежності від розвитку антикорупційного законодавства тощо», – пояснили в організації.
Курс був у статусі факультативного, однак за результатами останнього засідання Вченої ради НАДУ його вилучили із навчального плану.
«Такий стан справ вкотре розкриває уявну важливість наукових антикорупційних розробок для уряду України. Вони стають непотрібними владі наступного ж дня після ствердного звіту міжнародних аудиторів. Саме так зривається Національна антикорупційна стратегія, затверджена главою держави, й ніхто за це не притягається до відповідальності. Ми закликаємо Віктора Януковича взяти цю проблему під особистий контроль і негайно відновити антикорупційне навчання публічних службовців», – наголосив виконавчий директор Transparency International Україна Олексій Хмара.
В організації нагадують, що серед головних завдань Національної антикорупційної стратегії на 2011-2015 роки, схваленої президентом в жовтні 2011 рокц, визначено «формування антикорупційної правосвідомості громадян шляхом запровадження соціально-просвітницьких програм, створення системи антикорупційної освіти в загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах, незалежно від форми власності».
Водночас, як свідчить звіт Мін’юсту про результати проведення заходів щодо запобігання та протидії корупції, «протягом 2012 року Міністерством освіти і науки, молоді та спорту України не реалізовувалися заходи щодо запровадження у загальноосвітніх, професійно-технічних та вищих навчальних закладах освітніх програм, тематичних занять з питань протидії корупції».
В той же час, у своєму останньому звіті Група держав Ради Європи проти корупції (GRECO) відзначила позитивні зрушення в проведенні антикорупційних тренінгів для українських держслужбовців.