«За результатами моніторингу, стан виконання держпрограми є вкрай низьким, а середній бал успішності її впровадження становить 2,7 із 5 можливих. Тільки впродовж 2011-2012 рр. мало бути реалізовано 135 заходів антикорупційної держпрограми, яка є однією з найбільш вартісних державних програм», – йдеться у повідомленні.
Як свідчать дані, понад 95% всіх коштів має піти на такі заходи, як потреби МОЗ у введенні електронного обігу медичних форм, що не має прямого відношення до боротьби з корупцією.
Крім того, документ містить купу помилок і всіляких описок, що роблять реалізацію програми неможливою.
«Для того, щоб привернути увагу уряду до проблем держпрограми, громадські організації на чолі з Transparency International Ukraine провели вуличну акцію протесту «Вони гальмують антикорупційні реформи в Україні!» під стінами Адміністрації президента та Кабміну. Персонально відповідальними за такий стан справ у сфері протидії корупції було оголошено прем’єр-міністра Миколу Азарова, міністра юстиції Олександра Лавриновича, який є координатором антикорупційної держпрограми, та Андрія Клюєва, виконавчого секретаря Національного антикорупційного комітету при президенті України», – повідомляють у Transparency International.
Крім того, днями громадські експерти представили результати моніторингу на засіданні Комітету ВРУ з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією. Вони продемонстрували конкретні прорахунки влади у таких напрямках антикорупційної держпрограми як удосконалення системи використання державного майна та бюджетних коштів, запобігання тінізації економіки та зменшення адміністративного тиску на підприємців, зниження рівня корупції в правоохоронній, медичній, земельній, освітній, податковій, митній сферах тощо.
«Ми щиро сподіваємось, що президент України візьме під особистий контроль проблеми з реалізацією антикорупційної держпрограми та ухваленої ним Національної антикорупційної стратегії, й відповідь АПУ не стане банальною відпискою», – каже керівник Transparency International Україна Олексій Хмара.
Кабінету Міністрів доручено опрацювати зауваження та рекомендації коаліції громадських організацій щодо недопущення зриву Державної програми запобігання і протидії корупції на 2011-2015 роки. Про це йдеться в листі Адміністрації президента, адресованого Transparency International Україна.
Як повідомлялося, представники влади і опозиції запропонували Верховній Раді піддавати антикорупційній експертизі всі проекти законодавчих актів.
Раніше Transparency International повідомляло, лише до 16% кримінальних справ, порушених за фактом отримання хабара, закінчуються судовими вироками.
Нагадаємо, у лютому міністр юстиції Олександр Лавринович пропонував засекретити списки корупціонерів, бо "людям зі своїм гріхом" важко жити.
Згідно з результатами дослідження міжнародної аудиторської компанієї Ernst&Young, найбільш корумпованими країнами світу вважаються Колумбія, Україна та Бразилія.
У звіті Єврокомісії щодо прогресу держав-учасниць Європейської політики сусідства зазначено, що корупція в Україні залишається широкорозповсюдженою.