НОВИНИ

Депутати пропонують перевіряти усі законопроекти на корупційність

Представники влади і опозиції запропонували Верховній Раді піддавати антикорупційній експертизі всі проекти законодавчих актів. Такий намір озвучили на комітеті з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією.

Відповідний законопроект підготували члени комітету з питань боротьби з організованою злочинністю і корупцією Віктор Чумак (УДАР), Микола Джига (Партія регіонів), Віталій Ярема ("Батьківщина"), Олег Осуховський ("Свобода") та Юрій Дерев'янко (позафракційний ), пише "Коммерсантъ Украина".

"Головна ідея законопроекту полягає в тому, щоб надати нашому комітетові повноваження вчиняти антикорупційну експертизу всіх внесених до парламенту проектів законодавчих актів, – пояснив Чумак. – Є величезна кількість законопроектів з корупційною складовою, що лобіюють приватні інтереси. Треба поставити якийсь бар'єр".

Крім того, депутати пропонують уточнити окремі положення закону про протидію корупції, зокрема не піддавати повторній перевірці претендентів на посади в органах держслужби або місцевого самоврядування, якщо вони вже працюють у цій сфері. Законопроект також передбачає забезпечення вільного доступу до єдиного державного реєстру осіб, які вчинили корупційні правопорушення.

Чумак підкреслив, що законопроект отримав підтримку більшості політичних сил у Верховній Раді.

"Серед авторів законопроекту є представники фактично всіх фракцій (окрім КПУ – Ред.) у тому числі Партії регіонів. Ми професійно підійшли до підготовки цього документа і спробували залишити осторонь політичні моменти", – заявив депутат.

Утім народні депутати вважають, що шанси на вступ в силу законопроекту невеликі. "Якщо законопроект відповідає нормативам, то, безумовно, його підтримають, але треба зрозуміти, яким чином буде відпрацьовано механізм. У нас більше 10 тис. різних законопроектів, а в комітеті невелике число консультантів. Це люди з юридичною освітою, а не фахівці з боротьби з корупцією, мені важко сказати, компетентні вони, щоб давати свої висновки ", – сказав народний депутат Вадим Колесніченко (Партія регіонів). "У багатьох країнах є подібна експертиза. Якщо фахівці доведуть, що цей механізм буде дієвим, то документ може бути прийнятий. Але зараз в Раді настільки гостре політичне протистояння, що цей законопроект будуть оцінювати з політичної точки зору",  – вважає заступник глави парламентської фракції "Батьківщина" В'ячеслав Кириленко.

Нагадаємо, у лютому міністр юстиції Олександр Лавринович пропонував засекретити списки корупціонерів, бо "людям зі своїм гріхом" важко жити.

Згідно з результатами дослідження міжнародної аудиторської компанієї Ernst&Young, найбільш корумпованими країнами світу вважаються Колумбія, Україна та Бразилія.

У звіті Єврокомісії щодо прогресу держав-учасниць Європейської політики сусідства зазначено, що корупція в Україні залишається широкорозповсюдженою.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.