Transparency International склала «рейтинг корупції» в Україні

9 Грудня 2015, 14:41

Міжнародна мережа Transparency International оприлюднили дослідження, згідно з яким найбільш корумпованими в Україні є освіта, медицина і система. Про це повідомили у Transparency International.

Згідно з опитуванням громадян, що проводилося впродовж листопада експертами неурядової організації Transparency International Україна спільно з «Укрпоштою», складено ТОП-10 найболючіших проблем у суспільстві.

«Перше місце посідає корупція у навчальних закладах (викладачі продовжують вимагати хабарі у студентів, в садочках і школах – побори на ремонти та інші «необхідні заходи». Далі йдуть корупційні прояви під час оформлення документів на землю (під час приватизації та виділення земельних ділянок), благодійні внески в лікарнях, стягування плати за безкоштовні послуги», – йдеться у повідомленні.

Наступну сходину, відповідно до опитувань, посідає корупція під час призову у військкоматах (відсутність єдиного електронного реєстру призовників дозволяє продавати «справи») та зайві платежі при оформленні закордонних паспортів.

«Корупція в житлово-комунальній сфері (зокрема, при підключенні автономного опалення), корупція в судах, правоохоронних органах (зокрема, нарікання на непрозорість переатестації правоохоронців та прокурорів), при перетині кордону в зоні АТО (хабарі за вантажі та позачерговий проїзд), а також в податковій сфері, на митниці», – зазначено у висновках досліджень.

Щодо кожної позиції у «рейтингу корупції» громадські антикорупціонери надіслали офіційне звернення до відповідного органу влади з вимогою розслідувати конкретні проблеми, називаючи їх, але не розголошуючи імена інформаторів.

Так, за даними Transparency International, «листи щастя» отримають: Міністерство освіти, Держгеокадастр, Міністерство охорони здоров’я, Міністерство оборони, Міністр внутрішніх справ, Мінрегіонбуд, Національне антикорупційне бюро, Служба безпеки України, Державна фіскальна служба.

Читайте також: Байден зробив заяву щодо викорінення корупції в Україні

Як відомо, раніше посол США в Україні Джеффрі Пайєтт заявив, що Генпрокуратура перешкоджає боротьбі з корупцією і підриває реформи.