НОВИНИ

Пайєтт назвав відомство, яке гальмує боротьбу з корупцією в Україні

За словами посла, корупціонери-прокурори регулярно перешкоджають зусиллям щодо розслідування та кримінального переслідування корумпованих чиновників в Генпрокуратурі.

Генеральна прокуратура України відмовляється боротися з внутрішньою корупцією, що підриває реформи, які проводить влада. Про це заявив посол США в Україні Джеффрі Пайєтт.

"Є одна істотна проблема, яка загрожує всій гарній роботі, що проводиться регіональними лідерами в Одесі, Харкові, Львові та в інших місцях для поліпшення бізнес-клімату. Ця проблема загрожує всьому, що Верховна Рада, Кабінет міністрів, Національна рада реформ та інші роблять, аби підштовхнути політичні та економічні реформи. Ця перешкода - відмова Генпрокуратури успішно боротися з внутрішньою корупцією", - заявив Пайєтт.

За словами посла, корупціонери-прокурори регулярно перешкоджають зусиллям щодо розслідування та кримінального переслідування корумпованих чиновників в Генпрокуратурі.

"Вони залякують і перешкоджають зусиллям тих, хто працює чесно в рамках ініціатив з реформування ГПУ", - додав Пайєтт.

За його словами, нещодавні розслідування показали, що Генпрокуратура не тільки не підтримує розслідування корупції, а швидше підриває діяльність прокурорів, які працюють по корупційних справах.

Тим часом, посол високо оцінив роботу новоствореного управління в ГПУ, очолюваного Давідом Сакварелідзе і Віталієм Каськом.

"Їхні розслідування корупції в ГПУ направили чіткий сигнал про те, що ті, хто зловживає своїми службовими повноваженнями як обвинувачі, будуть переслідуватися у судовому порядку", - додав Пайєтт.

"Ми готові стати партнером реформаторів в ГПУ у боротьбі з корупцією", - підкреслив він.

Нагадаємо, Генеральний прокурор Віктор Шокін 22 вересня підписав наказ про створення Спеціалізованої антикорупційної прокуратури.

Повідомлялося, що антикорупційна прокуратура вестиме провадження, розпочаті новоствореним Національним антикорупційним бюро.

Також нагадаємо, голова НАБ Артем Ситник назвав відсутність антикорупційного прокурора головною причиною затягування початку роботи відомства.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.