Transparency International: Apple та Google опинилися серед компаній з непрозорою бухгалтерією

5 Листопада 2014, 17:25

Лідери у сфері ІТ не стали такими у рейтингу прозорості ведення бізнесу. Про це свідчать дослідження Transparency International "Прозорість в корпоративній звітності: оцінка найбільших компаній світу" (Transparency in Corporate Reporting: Assessing the World’s  Largest Companies).

Компанії, загальна вартість яких становить більше $14 трлн, у рейтингу отримали від нуля до десяти балів на основі прозорості їх звітності. Найвищий бал отримали компанії з найпрозорішою звітністю, нуль – найзакритіші. Оцінка визначалася на основі трьох показників: антикорупційні програми компанії, інформація про дочірні компанії та холдинги, розкриття інформації про зарубіжні фінансові операції.

Зокрема, американські технологічні гіганти IBM (2,9 бали), Apple (2,7 бали), Amazon (2 бали) та Google (2,2 бали) перебувають у хвості переліку. 

Найнижчі бали ці компанії отримали за розкриття інформації про зарубіжні фінансові операції. Також відомо, що лише дві компанії з США опублікували податкові платежі в зарубіжних країнах – це ConocoPhilips у Канаді та Walmart у Чилі.

Нагадаємо, за результатами опублікованого рейтингу, російські та китайські корпорації є найбільш непрозорими у світі.

Також повідомлялося, що Transparency International моніторитиме іноземні кошти на відновлення Донбасу.