НОВИНИ

Transparency International: Російські та китайські корпорації є найбільш непрозорими

Великий бізнес з Росії та Китаю є найбільш закритим з позицій прозорості ведення бізнесу.

Китайські компанії та компанії з РФ можуть сприяти поширенню корупції в Україні. Про це йдеться у звіті Transparency International «Прозорість в корпоративній звітності: оцінка найбільших компаній світу».

Дев’яносто зі 124 компаній не розкривають дані про податки, які виплачують в інших країнах, а 54 з них - не розголошують інформацію про свої іноземні доходи. Компанії, загальна вартість яких становить більше $ 14 трлн, ранжуються від нуля до десяти балів на основі прозорості їх звітності. Найвищий бал отримали компанії з найпрозорішою звітністю, нуль - найзакритіші.

З негативними показниками в дослідження потрапили деякі російські компанії, зокрема «Роснефть» - 4,2 бали, «Газпром» - 3,5 бали. Фінансовий лідер Російської Федерації «Сбербанк» набрав взагалі лише 1,5 бали, що є, безумовно, свідченням про корупційні ризики. Найгірші результати традиційно продемонстрували китайські компанії: замикають список Honda Motor Co LTD – 1,3 бали та Bank of China   - 1 бал. Найбільше розкривають дані про податкові платежі в інших країнах три корпорації - Statoil, Telefónica і Vodafone.

«Українці не будуть мовчки терпіти діяльність бізнесу, який вдається до корупційних оборудок. Під час Революції Гідності це дуже переконливо підтвердили численні акції бойкоту підприємств, які належать поплічникам режиму Януковича або російським компаніям. Тому цей урок мають добре вивчити будь-які компанії, які працюють в Україні – від міжнародних видобувних або фармацевтичних до місцевих харчових або кондитерських», – вважає Андрій Марусов, голова правління Transparency International Україна.

Нагадаємо, Transparency International моніторитиме іноземні кошти на відновлення Донбасу.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.