Адміністрація президента Сплучених Штатів Америки Дональда Трампа запланувала замінити американського військового контингенту у Сирії на сили союзників на Близькому Сході. Про це повідомляє The Wall Street Journal.
Зазначається, що радник президента з питань нацбезпеки Джон Болтон нещодавно телефонував очільнику розвідки Єгипту Аббасу Камелю, щоб дізнатися, чи Каїр погодиться на дану пропозицію.
Так, ініціатива була внесена одночасно з проханням Білого дому до Саудівської Аравії, Катару та Об’єднаних Арабських Еміратів виділити мільярди доларів на відбудову північної Сирії. Також адміністрація Трмпа звернулися з проханням надіслати у Сирію війська.
"Ми попросили наших партнерів взяти на себе більшу відповідальність за захист свого рідного регіону, у тому числі внесення більших коштів", – зауважив Трамп.
За інформацією видання, дані дії пов'язані з побоюваннями Трампа, що сирійська армія може захопити підконтрольну територію США, якщо американські військові покинуть регіон.
"Однак залишається багато питань про те, чи будуть військові США зберігати певну участь у виконанні такого плану. Американські війська в Сирії, а також курдські та арабські бойовики, з якими вони співпрацюють, були захищені американською авіацією. Залишається незрозумілим, яку роль можуть грати американські бойові літаки, якщо такі існують", – йдеться у повідомленні.
Нагадаємо, 16 квітня посол США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що Вашингтон не виведе свої війська із Сирії, поки не досягне своєї мети. Про це вона сказала в інтерв’ю Fox News. Зокрема, Гейлі перерахувала три головних завдання американської місії: переконатися, що хімічна зброя не використовується у жодний спосіб, який би міг представити загрозу інтересам США; знищити терористичне угрупування "ІДІЛ"; залишити можливість спостерігати звідти за діяльністю Ірану.
Раніше міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що вирішення конфлікту у Сирії без участі Росії неможливе. За словами глави німецького МЗС, Берлін чекає від Москви конструктивного пояснення.
У ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб.
Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.
МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії. Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії – неприйнятна і неприпустима.
В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".
Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь – засудили.