НОВИНИ

У США назвали умови, за яких виведуть війська з Сирії

Водночас, за словами речника Білого дому Сари Сандерс, США планують швидке виведення свого військового персоналу з Сирії.

Посол США в ООН Ніккі Гейлі заявила, що Вашингтон не виведе свої війська із Сирії, поки не досягне своєї мети. Про це вона сказала в інтерв’ю Fox News.

 

Зокрема, Гейлі перерахувала три головних завдання американської місії: переконатися, що хімічна зброя не використовується у жодний спосіб, який би міг представити загрозу інтересам США; знищити терористичне угрупування "ІДІЛ"; залишити можливість спостерігати звідти за діяльністю Ірану.

 

"Наше завдання повернути американських солдат додому, але ми не підемо, поки ми не виконаємо всі ці завдання", – наголосила вона.

 

Водночас, за словами речника Білого дому Сари Сандерс, США планують швидке виведення свого військового персоналу з Сирії.

 

"Цілі місії США в Сирії залишилися незмінними. Президент чітко заявив, що хоче повернення американських сил додому якомога швидше", – йдеться в заяві.

 

Крім того, представник Держдепартаменту США Хізер Нойерт заявила, що одним з перших кроків, які варто було б зробити керівництву Сирії, щоб уникнути подальших дій з боку США і союзників, могло б бути повне розкриття ним інформації про своїх хімічних озброєннях.

 

"Сирійський режим міг би зробити кілька речей, і перша з них, яку треба зробити прямо зараз – задекларувати всі запаси хімічної зброї та все програми, з цим пов'язані. Можливо, після цих дій вони, нарешті, прийшли до тями, і це спонукає їх переглянути їх підхід – на це б ми безумовно сподівалися. Якщо вони це зроблять, то ми б допомогли їм увійти в Женевський процес, через який вони, врешті-решт, підійшли б до моменту, до якого ще дуже далеко - коли Сирія почала б знову відновлюватися", – заявила Нойерт.

 

Нагадаємо, 16 квітня міністр закордонних справ Німеччини Гайко Маас заявив, що вирішення конфлікту у Сирії без участі  Росії неможливе. За словами глави німецького МЗС, Берлін чекає від Москви конструктивного пояснення.

 

У ніч на 14 квітня США, Франція і Великобританія завдали трьох ударів по Сирії у відповідь на застосування президентом Башаром Асадом хімічної зброї проти цивільних осіб. 

 

Пізніше глава Міноборони Франції Флоранс Парлі опублікувала відео удару США, Британії та Франції, по сирійському передмістю Хомса в ніч на 14 квітня.

 

МЗС Росії одним з першим відреагував на удар коаліції по Сирії.  Зокрема, посол Росії в США Анатолій Антонов назвав такі дії США реалізацією заздалегідь розробленого сценарію, а образа президента Росії - неприйнятна і неприпустима.

 

В свою чергу президент Росії, Владімір Путін звинуватив США у посиленні гуманітарної катастрофи в Сирії і заявив, що РФ скликає екстрене засідання Радбезу ООН "для обговорення агресивних дій США та їх союзників".

 

Згодом низка країн відреагували на дії США, Франції та Великобританії. Країни західної Європи та Ізраїль висловили свою підтримку, а Росія, Іран, Китай та Білорусь - засудили.