Трамп заявив про посилення санкцій проти Ірану

24 Вересня 2019, 19:15

У вівторок, 24 вересня, президент США Дональд Трамп заявив про посилення санкцій проти Ірану, якщо він продовжить провокації на Близькому Сході. Про це Трамп повідомив з трибуни Генасамблеї ООН у Нью-Йорку.

 

«Усі країни зобов'язані діяти. Жоден відповідальний уряд не повинен субсидіювати кровопролиття Ірану. Поки триває загрозлива поведінка Ірану, санкції не будуть скасовані. Вони будуть посилені», – сказав Трамп.

 

Нагадаємо, відносини між Тегераном і Вашингтоном загострилися з травня 2018 року. Тоді США в односторонньому порядку оголосили про вихід з Спільного всеосяжного плану дій щодо іранської ядерної програми (СВПД). Угода мала гарантувати виключно мирний характер іранської ядерної програми в обмін на зняття з Тегерана всіх санкцій.

 

США відновили жорсткі санкції проти Ірану, зокрема повне ембарго на експорт іранської нафти. У відповідь Тегеран почав відмовлятися від зобов’язань.

 

Президент Ірану Хасан Рухані навідріз відмовився від переговорів з Вашингтоном, поки США не скасують санкцій.

 

Трамп також заявив, що Іран стоїть за нападами на нафтові заводи в Саудівській Аравії.

 

18 вересня Трамп дав вказівку Міністерству фінансів країни значно посилити санкції проти Ірану.

 

20 вересня держсекретар США Майк Помпео повідомив, що США формуватимуть коаліцію, щоб стримувати загрози з боку Ірану після атаки на Саудівську Аравію.

 

Того ж дня США наклали санкції на Центральний банк Ірану.

 

24 вересня у коментарі для ЗМІ Рухані заявив, що відкритий для обговорення невеликих змін, доповнень чи поправок до ядерної угоди, якщо США скасують санкції.