НОВИНИ

Іран відмовився від деяких зобов'язань за ядерною угодою

Тегеран на 60 днів припиняє дотримуватися зобов'язань про обмеження на запаси збагаченого урану і важкої води.

Іран вирішив відмовитися від деяких зобов'язань, прописаних в Спільному всеосяжному плані дій(JCPOA) 2015 року, з якого вийшли Сполучені Штати Америки. Про це повідомляє державне агентство IRNA .

 

Так, дане рішення ухвалила Рада національної безпеки Ірану.

 

Зокрема, Тегеран на 60 днів припиняє дотримуватися зобов'язань про обмеження на запаси збагаченого урану і важкої води.

 

Як зазначає Reuters, країнам-підписантам (Велика Британія, Франція, Німеччина, Китай і Росія) буде дано 60 днів для виконання своїх зобов'язань, особливо в банківській сфері і сфері нафтових родовищ.

 

Крім того, президент Ірану Хассан Роухані направив листи з відповідним рішенням державам-підписантам угоди і заявив про готовність продовжити консультації.

 

Водночас іранський лідер попередив про тверду відповідь, якщо ядерний випадок Ірану знову буде переданий Раді Безпеки ООН, однак сказав, що Тегеран готовий до переговорів щодо своєї ядерної програми.

 

"Іранський народ і світ повинні знати, що сьогодні не кінець JCPOA", - наголосив він.

 

Раніше у список санкцій США проти Ірану потрапили дев'ять фізичних осіб та 14 організацій. 

 

Нагадаємо, 8 травня президент Дональд Трамп повідомив, що США виходять із ядерної угоди з Іраном. Водночас глава Білого дому заявив, що Вашингтон відновить усі санкцій, які було знято в рамках угоди, і запровадить додаткові економічні обмеження. 

 

Як повідомлялося, 19 вересня спецпредставник США по Ірану Брайан Гук повідомив, що Вашингтон залишається відкритим для переговорів з Іраном щодо укладення нового договору замість ядерної угоди, укладеної в 2015 році з шістьма світовими державами. 

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакцію.