Трамп повідомив, коли США і Китай зможуть укласти торговельну угоду

31 Січня 2019, 16:39

Президент Сполучених Штатів Америки Дональд Трамп заявив, що торговельна угода з Китаєм не буде укладена, поки він не зустрінеться з очільником КНР Сі Цзіньпіном. Про це йдеться у повідомленні у Twitter.

 

Так, Трамп відзачив, що у четвер, 31 січня, у нього відбудеться зустріч з вищим керівництвом Китаю.

 

"Провідні торгові посередники Китаю перебувають на зустрічі з нашими представниками в США. Зустрічі йдуть добре, з добрими намірами і настроєм з обох сторін. Китай не хоче збільшення тарифів і відчуває, що вони зроблять набагато краще, якщо укладуть угоду. Вони мають рацію. У мене буде зустріч з їх вищим керівництвом та представниками сьогодні в Овальному кабінеті. Остаточна угода не буде укладена, поки я не зустрінуся з моїм другом президентом Сі в найближчому майбутньому, щоб обговорити і узгодити деякі давні і більш складні питання", – зауважив глава Білого дому.

 

 

 

 

Зокрема, американський лідер назвав майбутню торговельну угоду "всеосяжною".

 

"Всеосяжна угода: ми з представниками Китаю намагаємося зробити повну угоду, не залишаючи нічого невирішеним. Багато проблем обговорюються, і, будемо сподіватися, будуть вирішені. З 1 березня тарифи для Китаю підвищаться до 25%, тому усі докладають всіх зусиль, щоб завершити роботу до цієї дати!" – наголосив він.

 

Нагадаємо, 3 грудня президент США повідомив про прогрес у відносинах США і Китаю. 

 

Як повідомлялося, 14 листопада віце-президент Сполучених Штатів Америки Майк Пенс заявив, що якщо Китай не змінить свою зовнішню політику, то країну може чекати "холодна війна" зі Штатами. 

 

Раніше стало відомо, що Китай скасував переговори з питань безпеки зі США на високому рівні, які були заплановані на середину жовтня з головою Пентагону Джеймсом Меттісом і державним секретарем Майклом Помпео. 

 

17 вересня Трамп  оголосив  про запровадження нових штрафних мит проти товарів з Китаю загальною вартістю у 200 мільярдів доларів.

 

Згодом уряд Китаю пообіцяв запровадити мита на товари зі США у відповідь на нові американські мита.

 

 23 серпня набули чинності мита у розмірі 25% на товари, ввезені в США з Китаю, загальна вартість яких оцінюється в 16 мільярдів доларів. 

 

6 липня у  Штатах набули чинності 25%-ві мита на товари з Китаю, загальна вартість яких оцінена у 34 мільярди доларів.

 

19 червня Трамп пригрозив Китаю запровадити нові мита на суму 200 мільярдів доларів, якщо у Китаї підвищать мита на товари зі США. 

 

15 червня влада Китаю заявила про запровадження мит щодо американських товарів, аналогічних обмеженням з боку Сполучених Штатів Америки.

 

Також Трамп вирішив ввести мита проти китайських товарів на $50 мільярдів доларів. Білий дім повідомив, що зобов’язання мають бути виконані найближчим часом після виходу списку у п’ятницю, проте точна дата ще не встановлена.

96