Трамп підписав закон про заборону “Лабораторії Касперського”

13 Грудня 2017, 09:34

Президент США Дональд Трамп підписав закон щодо заборони використання російського програмного забезпечення "Лабораторія Касперського" в урядових структурах США у зв'язку з побоюваннями, що воно використовувалося РФ для шпигунства.Про це повідомляє Reuters.

Зазначається, що заборона на використання російського ПЗ є частиною законодавства про оборонну політику. Закон застосовується як до цивільних, так і до військових мереж.

"Справа проти Kaspersky добре документована і глибоко тривожить. Цей закон давно назрів", – сказала сенатор-демократ Жанна Шахін, яка ініціювала в Конгресі заклики видалити це ПЗ з урядових комп'ютерів.

Також вона додала, що програмне забезпечення компанії ставить "серйозний ризик" для національної безпеки США.

Своєю чергою компанія "Лабораторія Касперського" неодноразово заперечувала зв'язки з будь-яким урядом.

Старший співробітник служби безпеки в міністерстві національної безпеки Крістофер Кребс, повідомив журналістам, що майже всі державні установи повністю видалили продукти російської компанії зі своїх мереж відповідно до вересневого указу.

За його словами, офіційна реакція "Лабораторії Касперського" на заборону не містила ніякої інформації, яка б змінила думку адміністрації.

Нагадаємо, адміністрація президента США виключила російську «Лабораторію Касперського» з двох списків схвалених постачальників послуг та програмного забезпечення для урядових установ. Це сталося після того, як Bloomberg повідомляло, що "Лабораторія Касперського" працювала над секретним проектом для Федеральної служби безпеки Російської Федерації.

Крім того, у вересні Міністерство внутрішньої безпеки США заборонило державним установам країни користуватися програмним забезпеченням російської "Лабораторії Касперського" через побоювання, що ця компанія "може бути пов'язана з організованим іншою державою кібершпіонажем".

На початку грудня у компанії вирішили закрити свій підрозділ у Вашингтоні, завданням якого було постачання рішень для держорганів Сполучених Штатів Америки.