Топові теми російських ЗМІ і блогосфери у 2013-му році

Світ
30 Грудня 2013, 22:01

СМЕРТЬ БОРИСА БЄРЄЗОВСЬКОГО

23 березня 2013 року тіло бізнесмена знайшли у ванній його будинку. Поліція дійшла висновку, що Боріс Бєрєзовскій наклав на себе руки. Його поховали в місті Уокінг неподалік від Лондона. Березовський залишив Росію 2000 року, незабаром після появи інформації про наміри слідства пред'явити йому звинувачення за так звану «справу Аерофлоту» про розкрадання державних коштів.

ХОЛОСТЯК ПУТІН

Владімір Путін та його дружина Людмила офіційно оголосили про розлучення. Президентська пара була присутня на балеті " Есмеральда " у Державному Кремлівському палаці. Після чого в інтерв'ю телеканалу "Росія 24" вони відповіли на запитання журналіста, чи правда це розлучення. На що Людмила Путіна сказала: "Так , можна сказати, це цивілізоване розлучення ". Точну причину такого кроку кремлівське подружжя не назвало.

РЕЗОНАНСНІ ЗАКОНИ : ПРОТИ ГЕЙ- ПРОПАГАНДИ І ПОКАРАННЯ ЗА ОБРАЗУ ВІРУЮЧИХ

Згідно з документом,за пропаганду нетрадиційних сексуальних відносин каратимуть штрафами , максимальний – до 1 мільйона рублів , а пропаганда за допомогою ЗМІ може призвести до призупинення їхньої діяльності на строк до 90 діб.

Кримінальне покарання за образу почуттів віруючих – до трьох років в’язниці за публічні дії , що ображають релігійні почуття . Можливий і штраф до 500 тисяч рублів. На рік можна потрапити за ґрати , якщо перешкодати богослужінням і релігійним обрядам. Штрафи до двохсот тисяч рублів стягуються за псування релігійного майна та ікон .

ПОВЕНІ НА ДАЛЕКОМУ СХОДІ

З кінця липня південь Далекого Сходу Росії зазнав катастрофічних повеней, викликаними інтенсивними опадами, що призвело до збільшення рівня води у річці Амур. Повінь таких масштабів відбулося вперше за 115 років метеоспостережень. Місцева влада боролася із наслідками великої води до глибокої осені. 

ЗАБОРОНА НА ІНОЗЕМНІ РАХУНКИ ДЛЯ ЧИНОВНИКІВ

У травні була прийнята, а в серпні набула чинності заборона на володіння іноземними рахунками для чиновників і парламентарів.

Закон забороняє депутатам і ряду держслужбовців мати рахунки, вклади та фінансові активи в іноземних банках за межами Росії. Володіти зарубіжною нерухомістю можна, але її необхідно декларувати, пояснивши джерело отримання коштів на її придбання.

ВИРОК НАВАЛЬНОМУ У СПРАВІ "КІРОВЛЄСА"

У липні Ленінський райсуд міста Кірова засудив Алєксєя Навального до 5 років позбавлення волі в колонії загального режиму і штрафу 500 тис. рублів за розтрату майна компанії "Кіровлєс" .

Політик був узятий під варту в залі суду, на що прокуратура подала скаргу , мотивуючи тим , що Навальний зареєстрований кандидатом у мери Москви . Того ж дня в російських регіонах пройшли акції протесту проти вироку опозиціонеру . Навальний був відпущений наступного ранку за рішенням Кіровського облсуду.

У жовтні цей самий суд змінив вирок на умовний. Підставою для зміни покарання стали позитивні характеристики обвинуваченого .

 

НАДАННЯ ПРИТУЛКУ СНОУДЕНУ

1 серпня колишній співробітник ЦРУ Едвард Сноуден отримав тимчасовий притулок у Росії терміном на один рік.

У червні цього року Сноуден передав газетам Washington Post і The Guardian ряд секретних матеріалів про програми стеження спецслужб США і Великобританії в інтернеті. За даними АНБ, в розпорядження журналістів могло потрапити до 200 тис. секретних документів. Після їх передачі Сноуден вилетів до Гонконгу, а з 23 червня перебував в транзитній зоні московського аеропорту Шереметьєво, оскільки його паспорт анулювали.

ВИБОРИ МЕРА МОСКВИ

8 вересня відбулися перші за 10 років вибори мера Москви. Переобрання столичного градоначальника мало відбутися 2015 року. Але 5 червня Сєргєй Собянін, який займав пост тільки половину свого терміну, достроково пішов у відставку і взяв участь у виборах як самовисуванець. Він здобув перемогу в першому турі , отримавши підтримку 51 % виборців.

Конкуренцію йому складали ще п'ять кандидатів, включаючи Алєксєя Навального. Опозиціонер, висунутий партією РПР-ПАРНАС, опинився на другому місці з більш ніж 27 % голосів.

АКЦІЯ GREENPEACE НА "ПРИРОЗЛОМНІЙ"

18 вересня криголам Arctic Sunrise підійшов до російської морської платформи "Прирозломна"​​, яка бурить на шельфі біля узбережжя Мурманської області. Активісти Greenpeace спробували висадитися на платформу, але їх зупинили прикордонники. Судно на буксирі доставили в порт Мурманська. Були арештовані всі 30 осіб, що знаходилися на судні. Спочатку активісти звинувачувалися в піратстві , пізніше їм перекваліфікували звинувачення на хуліганство. Стверджувалося, що грінпісівці порушили російське законодавство про виняткову економічну зону і континентальний шельф.

Наприкінці листопада петербурзькі суди випустили учасників акції під заставу. Активісти підпадають під дію ювілейної конституційної амністії.

БЕЗЛАДИ У БІРЮЛЬОВО

Цей рік знову загострив міжнаціональні конфлікти у Росії. Піком протистояння стали масові безлади у московському Бірюльово, де російська спільнота почала атакувала склади на яких працює чимало мігрантів з Азії. Причиною погромів стало вбивство у жовтні цього року молодого росіянина вихідцем з Кавказу.

ПЕРЕТВОРЕННЯ РІА "НОВОСТИ" В "РОСІЮ СЬОГОДНІ"

9 грудня Владімір Путін підписав указ про ліквідацію РІА "Новости " і створення на його базі міжнародного інформагентства "Росія сьогодні". Гендиректором нового агентства призначений Дмітрій Кісєльов.

З тексту президентського указу: Основним напрямком діяльності ФГУП "Міжнародне інформаційне агентство" Росія сьогодні " є висвітлення за кордоном державної політики Російської Федерації та суспільного життя в Російській Федерації»

АМНІСТІЯ ДО 20-РІЧЧЯ КОНСТИТУЦІЇ

18 грудня Держдума прийняла президентську постанову про амністію на честь 20-річного ювілею російської Конституції.

У результаті були амністовані учасниці панк- групи Pussy Riot Надія Толоконникова і Марія Альохіна, четверо з 12 фігурантів " болотної справи". Також на волю відпустили активістів Greenpeace з судна Arctic Sunrise .

Всього амністія повинна торкнутися 25 тис. осіб.

ПОМИЛУВАННЯ МІХАЇЛА ХОДОРКОВСКОГО

20 грудня Владімір Путін підписав указ про помилування екс-глави ЮКОСа Міхаїла Ходорковского. У проханні про помилування Ходорковский своєї провини не визнав. За кілька годин він був звільнений і покинув колонію. Того ж вечора Ходорковскій вилетів до Німеччини, де зустрівся з родиною , а днем ​​пізніше дав прес -конференцію.

Ходорковский провів в ув'язненні 3709 днів . До звільнення йому залишалося 246 днів .

ТЕРАКТИ НАПЕРЕДОДНІ ОЛІМПІАДИ

Увесь рік у РФ минув під гаслами підготовки до Олімпіади у Сочі. Російська влада усіляко намагалась продемонструвати, що готова гарантувати безпеку на Кавказі під час зимових Ігор. Однак наприкінці року таки відбулись терористичні атаки, зокрема у Волгограді, де протягом трьох місяців сталися три потужні вибухи, які забрали життя багатьох мирних мешканців приволзького міста.