Томос про автокефалію УПЦ буде передано особисто обраному предстоятелю церкви – Павленко

29 Листопада 2018, 22:26

Вселенський патріарх Варфоломій передасть Томос про автокефалію Української православної церкви особисто обраному предстоятелю УПЦ. Про це розповів радник президента України Петра Порошенка, директор Національного інституту стратегічних досліджень Ростислав Павленко, передає "Інтерфакс-Україна".

 

Він зазначив, що через це наразі його текст не може бути опубліковано.

 

"Предстоятель у Стамбулі незабаром після Собору (УПЦ – ред.) отримає з рук Вселенського патріарха томос – грамоту. Саме тому це зараз не є публічним документом, тому що його передають обраному предстоятелю", – сказав Павленко.

 

Водночас він повідомив, що затверджені Синодом Вселенського патріархату пропозиції до статуту церкви були підготовлені на підставі положень томосу і будуть представлені на розгляд Собору УПЦ, який збереться в грудні.

 

При цьому він поінформував, що про дату проведення об'єднавчого Собору УПЦ незабаром оголосить Вселенський патріарх Варфоломій.

 

Як повідомлялося, 11 жовтня Синод Вселенського Патріархату підтримав продовження надання автокефалії України.

 

11 жовтня Патріарх Філарет повідомив, що найближчим часом скличе Об'єднавчий Собор, за результатами якого Вселенський Патріарх прийме рішення про надання Томосу про автокефалію.

 

11 жовтня Синод Вселенського патріархату зняв анафему з патріарха Української православної церкви Київського патріархату Філарета та предстоятеля Української православної автокефальної церкви Макарія, а також – визнав незаконною анексію Київської Митрополії Російською Церквою в 1686 році.